fbpx

Coroczny konkurs w Korei Południowej – zawody w “nicnierobieniu”. Sprawdźcie, kto w nich wygrywa!

Odbywający się w Korei Południowej konkurs jest corocznym wydarzeniem, podczas którego zawodnicy nie robią absolutnie nic! Osoba, która potrafi wypoczywać i relaksować się najdłużej… wygrywa.

Tego typu konkurs miał miejsce w czerwcu w jednym z parków w Seulu, jednak jego korzeni należy szukać cofając się do 2014 roku. Wtedy artystka sztuk wizualnych Woops Yang wyszła z taką właśnie inicjatywą po tym, jak doświadczyła wypalenia zawodowego. Wtedy zdała sobie też sprawę z tego, że całe społeczeństwo potrzebuje przerwy, zatrzymania się i odpoczynku.

Postanowiła więc sprowokować ludzi do tego, żeby odważyli się choć przez jakiś czas nic nie robić i pozwolić sobie na nudę, która uwolni ich zabiegane myśli od tysiąca pozornie tylko ważnych spraw.

Artystka pomyślała, że wszyscy czulibyśmy się lepiej z nierobieniem niczego, gdybyśmy ‘robili’ to wspólnie, w grupie. Dlatego też postanowiła zorganizować konkurencję. Do głównego konkursu dopuszczonych zostało w tym roku 70 osób z puli 2 tysięcy.

Uczestnicy nie mogą tutaj używać urządzeń elektrycznych, nie mogą ze sobą rozmawiać, spać, jeść, a nawet się śmiać! Mają nawet sprawdzany puls, a ten z nich który w swojej postawie i zachowaniu jest najbardziej spójny zostaje zwycięzcą.

 

Czytaj więcej na: polishexpress.co.uk

Dodaj komentarz