fbpx

Keanu Reeves – cytaty i mądrości najbardziej „normalnej” gwiazdy Hollywood

Wysoki, przystojny, z przenikliwym spojrzeniem, Keanu Reeves zdecydowanie zasługuje na bycie jedną z najbardziej przyjaznych osób w Hollywood. Sława przyszła do niego już w roku 1980, a w latach 90. filmy „Speed” i „Matrix”, umocniły tylko jego pozycję jako jednego z najbardziej popularnych i rozchwytywanych aktorów amerykańskich.

Jednak pomimo doskonałych ról filmowych i wszechogarniającej miłości publiczności Keanu Reeves   to przede wszystkim wielki człowiek i jeden z niewielu „ludzi Hollywood”, którym nie przewróciło się w głowie. Nie można nazwać go celebrytą. Nie bryluje na ściankach, nie goni za tym, co popularne. Żyje normalnym życiem, choć byłoby go stać na dużo więcej, niż to, na co sobie pozwala. Jest filantropem, ale i wspaniałym sąsiadem, który się przywita i zapyta, jak minął dzień.

Keanu często korzysta z transportu publicznego, gdzie grzecznie ustępuje miejsce kobietom, nie stroni od ludzi, którzy chcą z nim rozmawiać, dba o ekipę filmową: kupuje obiad dla wszystkich, daje część opłaty zespołowi. I nie jest zbyt wyniosły, żeby po prostu usiąść na chodniku i porozmawiać z bezdomnymi.

Keanu Reeves wiele razy udowadniał, że nie jest typowym hollywoodzkim gwiazdorem, i że mentalnie bliżej mu do zwykłego człowieka, niż do rozkapryszonego celebryty.

Często mówi o tym, co w życiu najważniejsze. Te słowa warto cytować i powtarzać jak mantrę


Definiują cię dwie rzeczy: twoja cierpliwość, kiedy nie masz nic i twoje podejście do życia, gdy masz wszystko.


Widzicie tych ludzi za mną? Pędzą do pracy nie zwracając uwagi na nikogo. Czasem jesteśmy tak zagonieni, że zapominamy cieszyć się pięknem życia. A warto podnieść oczy i wyjąć słuchawki z uszu! Zauważmy ludzi obok, może ktoś będzie chciał nas pozdrowić, przytulić się… Zapytajcie kogoś, czy przypadkiem nie potrzebuje pomocy.


Wiecie, miałem depresję. Nikomu o tym nie mówiłem. Sam musiałem podjąć wysiłek, by zawalczyć o swoje szczęście. Teraz wiem, że każdy dzień jest cenny! Nieważne, co ci się przydarzy w życiu, jesteś w stanie to pokonać! Życie jest warte przeżycia. Przytul kogoś, jeśli myślisz, że właśnie cierpi. Być może nie będzie jutra, trzeba więc zacząć żyć już dziś! I dziękuj Bogu za każdy dzień! Mam nadzieję, że podzielenie się z wami tym postem pomoże szerzyć miłość.


Ktoś mi ostatnio powiedział, że ludzie, którzy nie są z kimś związani, muszą być bardzo samotni. Odpowiedziałem mu, że jestem singlem i nie czuję się samotny. Zabieram siebie na kolacje, kupuję sobie fajne ubrania. Świetnie się ze sobą bawię. Kiedy nauczysz się dbać o siebie, czyjaś obecność w twoim życiu będzie wyborem, a nie koniecznością.


Spraw, żeby kobieta się uśmiechnęła, a zobaczysz najbardziej spektakularny widok na świecie.


Uwielbiam być sam, ale staram się również nie być sam, bo ten stan bywa po prostu nie do zniesienia.


Sztuka polega na próbie znalezienia dobra w ludziach i uczynieniu świata bardziej współczującym miejscem.


Każda bitwa twojego życia ukształtowała cię dzisiaj jako człowieka. Dziękuj za trudne czasy, mogą cię tylko wzmocnić.


Nie mogę być częścią świata, gdzie mężczyźni ubierają swoje żony jak prostytutki, pokazując wszystko, co powinno zostać ukryte. Gdzie nie ma pojęcia honoru i godności. Gdzie rzadko można polegać na kimś, kto mówi, że coś „obiecuje”


Staraj się pomylić raz na jakiś czas. To zrobi dobrze twojemu ego.


Może coś jest z góry określone, ale jestem pewien, że powinniśmy mieć bezpośredni udział w naszym przeznaczeniu.


Jest coś fascynującego w pracy techników. Czasami, pomiędzy jednym a drugim ujęciem, siadałem gdzieś z boku i przyglądałem się, jak ustawiają oświetlenie, mikrofony i cały ten sprzęt. Lubię ludzi, którzy przykładają się do swojej roboty i dobrze ją wykonują.


Kiedy masz ciężki czas w życiu, doświadczasz wielkich trudów i zastanawiasz się, gdzie jest Bóg, pamiętaj, że nauczyciel jest zawsze cicho, kiedy uczeń podchodzi do testu.


Łatwo jest uciec i ukryć się, gdy kłopoty wchodzą w nasze życie. Sekret polega na tym, aby iść dalej, wykorzystywać własne doświadczenia, dobre i złe, i stworzyć najlepszą wersję własnego ja.


Uwielbiam pisać piosenki. Uwielbiam to, gdy otaczają mnie prawdziwi przyjaciele. Uwielbiam podróżować. I uwielbiam grać na gitarze. Poza tym lubię darmowe piwo.


Mam nadzieję, że każdy film, w który jestem zaangażowany, przyniesie ludziom radość i przyjemność, a co się stanie po tym, nie mogę przewidzieć.

Dodaj komentarz