fbpx

„Odpowiadam Dobrem” kampania społeczna w całej Polsce. [Zobacz VIDEO]

Dobro to odpowiedź, która jest dobra na wszystko – przekonują osoby ze Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości. Wolontariusze zachęcają mieszkańców wojewódzkich miast, żeby codziennie robili kilka drobnych rzeczy dla innych. A wszystko dzięki akcji „Odpowiadam dobrem”, która objęła w połowie września całą Polskę.

Twórcy akcji twierdzą, że mogą to być naprawdę niewielkie przysługi: zagranie z kimś w szachy, wyrzucenie śmieci, dotrzymanie towarzystwa czy ustąpienie miejsca w komunikacji miejskiej. To ma pomóc zmienić nawyki i zaszczepić w umysłach przekonanie, że dobro przychodzi z łatwością. Bo przecież dobre uczynki nic nie kosztują.

 

 

-Wierzymy w dobro. I w to, że każda wielka zmiana zależy od tysiąca małych wyborów. Każdy, nawet najmniejszy dobry uczynek – w autobusie, w pracy, w codzienności – sprawia, że świat wokół nas staje się lepszy. Że my stajemy się lepsi. #OdpowiadamDobrem to z jednej strony codzienny wybór, z drugiej – społeczna zmiana, którą każdy może zacząć od siebie – tak o akcji opowiadają organizatorzy ze Stowarzyszenia WIOSNA.

Kampania społeczna chce dotrzeć do wszystkich ludzi niezależnie od wieku. Można do niej dołączyć na wiele sposobów. Pierwszym z nich to odwiedzenie strony https://odpowiadamdobrem.pl  i skorzystanie z generatora dobrych uczynków. Drugim sposobem jest  przyłączenie się do akcji w social mediach. Dzięki wykorzystywaniu hashtagu #OdpowiadamDobrem użytkownicy Facebooka i Instagrama mogą pochwalić się dobrymi uczynkami i jednocześnie nominować do tego kolejnych znajomych. Trzecim sposobem jest przyłączenie się do aktywności na messengerze. Każdego dnia aktywni użytkownicy dostaną zadanie do wykonania, a efektem będą mogli chwalić się na fanpage’u akcji. Oprócz tego w wybranych miastach będzie można spotkać wolontariuszy, którzy wręczą przechodniom balon z helem i inspirującą sentencją na karteczce.

Kampania społeczna Stowarzyszenia WIOSNA potrwa jeszcze przez miesiąc, a kulminacyjnym wydarzeniem będzie Forum Dialogu #OdpowiadamDobrem. 12 października w Warszawie przy Mińskiej 65 spotkają się liderzy opinii, dziennikarze, działacze społeczni oraz wolontariusze, którzy wspólnie zastanowią się, jak w skonfliktowanej rzeczywistości szukać tego, co nas łączy i w jaki sposób odpowiadać dobrem w relacjach z innymi.

 

Źródło: rzeszow.onet.pl

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Dodaj komentarz