fbpx

Utknąłeś w domu? Te 12 słynnych muzeów oferuje wirtualne wycieczki, w których możesz wziąć udział, siedząc na kanapie

Zwiedź najlepsze muzea od Londynu do Seulu  siedząc wygodnie w domu. Poddanie się dobrowolnej kwarantannie może wiązać się z wieloma złożonymi kwestiami i komplikacjami, sięgającymi głębiej niż  zapewnienie sobie wystarczających zapasów na dwa tygodnie. Pod względem rozrywki prawdopodobnie czeka Cię mnóstwo nudy, mnóstwo Netflixa i mnóstwo serfowania w Internecie.

Jednak istnieje sposób na zapewnienie sobie odrobiny kontaktu z kulturą i edukacją podczas zamknięcia w domu. Według Fast CompanyGoogle Arts & Culture połączyły siły z ponad 500 muzeami i galeriami na świecie, aby udostępnić wszystkim i każdemu wirtualne wycieczki oraz wystawy online niektórych z najsłynniejszych muzeów na całym świecie.

Teraz możesz “iść do muzeum” bez konieczności wstawania z kanapy.

Zbiór Google Arts & Culture  obejmuje Muzeum Brytyjskie w Londynie, Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, Guggenheim w Nowym Jorku i dosłownie setki  innych miejsc, gdzie możesz zyskać wiedzę na temat sztuki, historii i nauki. Ten zbiór może okazać się szczególnie przydatny dla uczniów i studentów, którzy szukają sposobu na to, aby nie pozostać w tyle z materiałem w czasie, kiedy szkoły pozostają zamknięte.

Spójrz na niektóre z najlepszych muzeów Google, które oferują internetowe wycieczki i wystawy.

Muzeum Brytyjskie, Londyn

To kultowe muzeum zlokalizowane w centrum Londynu pozwala wirtualnym odwiedzającym zwiedzić Great Court oraz odkryć starożytny Kamień z Rosetty i egipskie mumie. W wirtualnej wycieczce znajdziesz także setki innych eksponatów.

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork

Funkcja street view w Google pozwala odwiedzającym zobaczyć słynną spiralną klatkę schodową  Guggenheima bez wychodzenia z domu.  Możesz tam również odkryć niesamowite dzieła sztuki ery impresjonistycznej, post-impresjonistycznej oraz współczesnej.

 

Narodowa Galeria Sztuki, Waszyngton

To słynne amerykańskie muzeum sztuki udostępnia dwie wystawy online  za pośrednictwem Google. Pierwsza z nich dotyczy amerykańskiej mody w latach 1740-1895 i zawiera wiele sztuk odzieży z ery kolonialnej i czasów rewolucji.  Druga wystawa to zbiór prac holenderskiego malarza barokowego  Johannesa Vermeera.

 

Muzeum Orsay, Paryż

Możesz wybrać się na wirtualny spacer po tej popularnej galerii sztuki, w której znajdują się dziesiątki prac słynnych artystów tworzących i żyjących w latach 1848-1914. Rzuć okiem na dzieła Moneta, Cézanna, Gauguina i innych.

 

Narodowe Muzeum  Sztuki Współczesnej, Seul

Jedno z popularnych koreańskich muzeów jest teraz dostępne z dowolnego miejsca na ziemi. Wirtualna wycieczka z Google zabierze Cię na sześć pięter sztuki współczesnej z Korei i całej kuli ziemskiej.

 

Muzeum Pergamońskie, Berlin

Jako jedno z największych muzeów w Niemczech, Pergamon ma wiele do zaoferowania – nawet jeśli nie jesteś tam fizycznie. To historyczne muzeum posiada w swoich zbiorach mnóstwo starożytnych eksponatów, łącznie z Bramą Isztar z Babilonu i, oczywiście Wielkim Ołtarzem Zeusa.

 

Rijksmuseum, Amsterdam

Odkryj osiągnięcia sztuki Złotego Wieku Holandii, włączając w to dzieła Vermeera i Rembrandta. Google umożliwia wycieczkę w tym kultowym muzeum za pomocą funkcji Street View, więc możesz poczuć się, jakbyś faktycznie wędrował po jego salach.

 

Muzeum Van Gogha, Amsterdam

Każdy fan tego genialnego artysty o tragicznym życiorysie może zobaczyć jego dzieła z bliska (lub prawie bliska) odwiedzając to muzeum wirtualnie – znajduje się tu największa kolekcja dzieł Vincenta van Gogha, obejmująca ponad 200 obrazów, 500 rysunków i ponad 750 prywatnych listów.

 

Muzeum J. Paula Getty’ego, Los Angeles

Europejskie dzieła sztuki z czasów tak odległych, jak  8 wiek można zobaczyć w tym kalifornijskim muzeum sztuki. Wybierz się na wycieczkę Street View i odkryj ogromną kolekcję obrazów, rysunków, rzeźb,  manuskryptów i fotografii.

 

Galeria Uffizi, Florencja

W tej mniej znanej galerii znajduje się kolekcja jednej z najsłynniejszych włoskich rodzin –  Medyceuszy. Budynek został zaprojektowany przez Giorgio Vasariego w 1590 roku, specjalnie dla Kosmy I Medyceusza, lecz każdy może przespacerować się po jego pokojach z każdego miejsca na świecie.

 

MASP, São Paulo

The Museu de Arte de São Paulo to nie tylko pierwsze współczesne muzeum Brazylii, ale także organizacja non-profit. Dzieła sztuki umieszczone są na przezroczystych ściankach z pleksiglasu, co sprawia, że wydaje się, iż unoszą się w powietrzu. Wybierz się na wirtualną wycieczkę i doświadcz tej niezwykłej wystawy sam.

 

Narodowe Muzeum Antropologiczne w Meksyku

Zbudowane w 1964 roku, muzeum to jest poświęcone archeologii i historii meksykańskiego dziedzictwa z czasów przed pojawieniem się Hiszpanów. Są tam 23 sale wystawowe wypełnione starożytnymi eksponatami, obejmującymi także te związane z cywilizacją Majów.

Niestety, nie wszystkie popularne muzea i galerie sztuki mogły zostać włączone do kolekcji Google Arts & Culture , lecz niektóre proponują opcję wirtualnego zwiedzanie niezależnie. Według Fast Company Luwr także udostępnia wirtualne wycieczki na swojej stronie internetowej.

Aby zobaczyć więcej muzeów z kolekcji Google Arts & Culture , zajrzyj na ich stronę internetową. W wyszukiwarce Google znajdziesz także tysiące Street View z różnych muzeów. Google Arts & Culture oferuje też możliwość odwiedzenia słynnych miejsc o znaczeniu historycznym.

 

Tłumaczenie: Dorota Sokołowska

Źródło: travelandleisure.com

Dodaj komentarz