fbpx

Galeria Zdzisława Beksińskiego otwarta dla internautów. Zobacz dzieła mistrza bez wychodzenia z domu

Obrazy Zdzisława Beksińskiego są jedyne w swoim rodzaju. Dzieła malarza mają w sobie coś, co przemawia wprost do duszy oglądających. Teraz ponad 50 dzieł mistrza będzie można obejrzeć online, dzięki wirtualnemu spacerowi udostępnionemu przez galerię w Nowohuckim Centrum Kultury.

W związku z pandemią SARS-CoV-2, wprowadzono szereg ograniczeń mających związek ze zgromadzeniami. Niestety zamknięto w związku z tym wszystkie instytucje kulturalne, takiej jak teatry, muzea czy galerie sztuki.

Dla wszystkich zagubionych w izolacji społecznej mamy dobrą wiadomość: Nowohuckie Centrum Kultury w Krakowie od soboty 25 kwietnia 2020 zaprasza do wirtualnej galerii Zdzisława Beksińskiego.

Na wystawie stałej w NCK eksponowane jest 50 obrazów artysty. Teraz będą mogły cieszyć oko nie tylko pracowników instytucji.

W zbiorach NCK znajdują się dzieła Zdzisława Beksińskiego pochodzące z lat 80. XX wieku. Ten okres twórczości, nazywany fantastycznym, uznawany jest za najlepszy w karierze malarza. To właśnie wtedy powstały jego najbardziej rozpoznawane prace.

Poniżej link do wirtualnej wycieczki:

Wirtualne zwiedzanie Galerii Zdzisława Beksińskiego

Dodaj komentarz