fbpx

Ścieżka w koronach drzew znów dostępna dla zwiedzających

Pogoda dopisuje, a obostrzeń coraz mniej. Kolejno wznawiają działalność atrakcje turystyczne, szczególnie te zlokalizowane na świeżym powietrzy. Od zeszłego tygodnia pragnący przygód i pięknych widoków podróżnicy znów mogą spacerować po ścieżce w koronach drzew.

Spacer niemal w chmurach

60- metrowa trasa w Krynicy- Zdroju wiedzie wprost na wieżę widokową. Niecodzienny spacer na wysokości kilkudziesięciu metrów pozwala oglądać malownicze tereny Beskidu Sądeckiego z lotu ptaka.  Miejsce to jest dodatkowo wspaniałą atrakcją dla dzieci, ponieważ ścieżka ma także walor dydaktyczny w postaci 15 tablic, wypełnionych podanymi w przystępny sposób informacjami i ciekawostkami ze świat roślin i zwierząt, a także kultury ludów zamieszkujących te tereny. W miejscu tym znajduje się także gratka dla fanów adrenaliny- na wieży widokowej ulokowana jest, bowiem zjeżdżalnia. Sam chodnik to budowla wysokości 50 m, także zjazd z jej szczytu, zaliczyć można do niesamowitych przeżyć, tylko dla odważnych.

By oddać wielkość obiektu wystarczy fakt, że mierzy on mniej więcej tyle co 17-piętrowy wieżowiec. Atrakcja ta jest zaprojektowana i zbudowana z najwyższej jakości materiałów. Jej twórcy postanowili zadbać przede wszystkim o bezpieczeństwo zwiedzających. Solidna, wykonana z akacji konstrukcja nie tylko spełnia wszelkie standardy BHP, ale swoim wyglądem świetnie komponuje się z niemal nietkniętym przez człowieka krajobrazem.  Drewniany szkielet umiejscowiony pośrodku lasu nie psuje walorów estetycznych miejsca.

Uczy, bawi, zachwyca

Instalacje dydaktyczne opowiadają o życiu rdzennych mieszkańców nowosądeckich ziem, zarówno przedstawicieli naszego gatunku, jak i tych czworonożnych i skrzydlatych. Widnieją tam także informacje z zakresu chemii i fizyki opisujące procesy zachodzące w środowisku naturalnym, których na co dzień nie jesteśmy świadomi. Za sprawą edukacyjnych walorów atrakcji poznamy też dzieje istnień, które zamieszkiwały te tereny kilkanaście milionów lat przed nami. Na tablicach umieszczono także wzmianki o wierzeniach i mistycznych postaciach ze starych słowiańskich podań. Dzięki temu dowiemy się jak nasi przodkowie postrzegali zjawiska atmosferyczne oraz ich przyczyny.

Być wolnym jak ptak

Spacer w koronach drzew to niezwykłe przeżycie. Dzięki temu, że wędrówka stopniowo przenosi nas na coraz wyższe kondygnacje leśnego poszycia, mamy szansę obserwować codzienność mieszkańców lasu z dotąd nieosiągalnej dla nas perspektywy.

Z resztą większość z nas marzy czasem o wolności, która dana jest za sprawą umiejętności latania ptakom. Móc obserwować świat ich oczami, w tak malowniczym miejscu to naprawdę ogromna szansa i przygoda.

Obiekt otwarty jest od poniedziałku do piątku. Rozpocząć zwiedzanie można już od 9.00 rano, natomiast ostatnie wejście na chodnik przewidywane jest przez organizatorów na godzinę 18.00. Turyści musza zdążyć zejść z trasy zanim zrobi się ciemno.

Oprócz tego Krynica- Zdrój ma do zaoferowania mnóstwo innych atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. Uzdrowiska, obiekty sportowe, szlaki górskie i przepiękna nowosądecka przyroda czynią z niej jedną z najsłynniejszych miejscowości wypoczynkowo- uzdrowiskowych w Polsce!

Źródło: nowiny24.pl

Foto: wiezawidokowa.pl

 

 

Dodaj komentarz