fbpx

Wdowiec dostał niezwykle wzruszający prezent od swojej opiekunki

Mieszkaniec domu opieki Ken Bembow, stracił swoją żonę w zeszłym roku. Od tamtego czasu każdej nocy zasypia ze zdjęciem swojej ukochanej. Jego opiekunka postanowiła zrobić 94-latkowi niezwykły prezent. Ta z pozoru drobna rzecz stała się dla staruszka najcenniejszym przedmiotem.

94-letni Ken Benbow był żonaty przez 71 lat. W sierpniu zmarła jego ukochana towarzyszka życia. Aida Benbow miała 93 lata. Po śmierci żony Ken przeniósł się do domu opieki Thistleton Lodge Care Home w Preston w Wielkiej Brytanii. Zabrał ze sobą oprawione w ramkę zdjęcie Aidy, z którym zasypiał każdej nocy. Mężczyzna opowiadał o swojej ukochanej każdego dnia. Opiekunowie widzieli, że tych dwoje łączyła niezwykła wieź i miłość, jaka nie często się zdarza.

Ken Benbow jest weteranem wojennym. Do marynarki wstąpił jako 17-letni młodzieniec. Walczył na froncie podczas II wojny światowej.

17-letnia opiekunka Kia Tobin, postanowiła zrobić mu niezwykły prezent. Obawiała się, że któregoś dnia Ken pokaleczy się szklaną ramką, w którą oprawiona jest fotografia. Wykorzystując nowe możliwości, wydrukowała mu zdjęcie żony na poduszce. Staruszek, gdy otrzymał prezent, zalał się łzami. Wzruszenia nie mogli powstrzymać również pracownicy ośrodka.

Jak mówi Ken:

„Aida była najcudowniejszą, najbardziej opiekuńczą żoną. Kiedy dostałem poduszkę, była to najcenniejsza rzecz, o jakiej mogłem marzyć. Byliśmy małżeństwem przez 71 lat i złamało mi serce, kiedy mnie zostawiła, ale teraz mam ją każdej nocy w ramionach”.

Nastolatka przeprowadziła się na czas epidemii na stałe do domu opieki, aby nie narażać pensjonariuszy. Sama na co dzień mieszka wraz ze swoimi dziadkami, o których też się zatroszczyła przed tymczasowym opuszczeniem ich mieszkania.

Dodaj komentarz