fbpx

Pierwsza taka placówka na świecie. Miłośnicy czworonogów zbierają pieniądze na Szkołę miłości do zwierząt

Tom Justyniarski to pedagog, autor książki ”Psie troski” a także zdobywca prestiżowej nagrody literackiej „Doskonałość świata”. Wielki miłośnik zwierząt oraz propagator wiedzy, która zbliża. Kilka dni temu wraz z grupą przyjaciół utworzył finansową zbiórkę na stworzenie placówki edukacyjnej jakiej jeszcze w Polsce nie było. Będzie nosić nazwę Szkoły miłości do zwierząt.

-Właśnie doszliśmy do momentu, w którym zaczynamy widzieć konieczność stworzenia takiej szkoły. Samo się nie zrobi! Dzieci potrzebują nowej edukacji, nowego przedmiotu, nowej szkoły – apeluje twórca pomysłu i zachęca, by przyłączyć się do ogólnopolskiej akcji, bo każda złotówka się liczy.

 

Tom znalazł idealne miejsce pod wymarzoną placówkę. Jest to obszar o powierzchni 4 ha wraz z budynkiem starej szkoły w okolicach Warszawy. Jej koszt znacznie przewyższa możliwości miłośników pomysłu, a samo kupno terenu to nie wszystko, bo trzeba go jeszcze wyremontować.  Łącznie trzeba zebrać aż 1 750 tys. zł. Tom Justyniarski jest jednak dobrej myśli – nawiązał już pierwsze kontakty z osobami ze świata showbiznesu, którym los zwierząt nie jest obcy.

 

Chcesz wesprzeć akcję? https://zrzutka.pl/pnstkz?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR1K8wIPBn__5P5dAEvFz-e4OQQ6tQfICvkA219OjF2Uotqr5V0rvCnTB2Q

 

-Jeśli uda nam się zebrać do końca sierpnia 1750 tys zł to szkoła ruszy we wrześniu 2020. Szkoła będzie prowadzić zajęcia na temat zwierząt domowych, dzikich i gospodarskich. Tym samym odmienimy los milionów zwierząt. Odmienimy los milionów istnień. Odmienimy los następnego pokolenia dzieci. Odmienimy los całej planety!- apleuje Tom, który zachęcił już do udziału Ewę Banaszkiewicz, działaczkę na rzecz zwierząt znaną  z programów „Animals”.

Na zagospodarowany terenie ma powstać ogólnopolska placówka dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Jednak, jak zapewnia Tom, w szkole każdy będzie widziany. Zarówno czworonożni jak i rodzice dzieci. Bo misją placówki będzie łączenie, miłość i wzajemny szacunek.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zrzutka.pl

 

Dodaj komentarz