fbpx

Kalisz rozdaje karmę i domki dla wolno żyjących kotów

Okres zimowy jest szczególnie ciężki dla wolno żyjących kotów oraz bezpańskich psów. Aby pomóc zwierzętom, Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Kaliszu uruchomił program leczenia, sterylizacji i czipowania zwierząt. Opiekunowie wolno żyjących kotów mogą również odebrać już karmę oraz budki.

Miasto Kalisz w ramach programu opieki nad bezdomnymi zwierzętami przeznacza karmę, która będzie wydawana do 15 kwietnia 2022 roku. W zależności od liczby karmionych zwierząt można otrzymać w ciągu miesiąca od 2 do 5 kg karmy suchej oraz do 2 kg karmy mokrej. Pokarm wydawany jest w pierwszy i trzeci wtorek każdego miesiąca, w godzinach od 10:00 do 12:00.

Domki dla kotów wolno żyjących

Budki będą przekazywane opiekunom za pośrednictwem Biura Schroniska dla bezdomnych zwierząt, po uprzednim uzyskaniu zgody Wydziału. Aby otrzymać zgodę, należy wypełnić wniosek o przekazanie budki oraz dołączyć do wniosku zgodę właściciela na umieszczenie budki na danym terenie.

Według ustaleń jednemu opiekunowi przysługuje jedna budka w roku. W przypadku kiedy budka nie będzie już użytkowana przez kota, zostanie zniszczona lub opiekun chce zmienić jej miejsce, należy zawiadomić o tym fakcie Wydział.

Miasto realizuje także program leczenia, sterylizacji oraz czipowania kotów wolno żyjących. Opiekun, który chciałby poddać zwierzę zabiegowi, musi zgłosić się do Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w celu uzgodnienia terminu odłowienia kota.

Bezpłatnej sterylizacji oraz czipowaniu mogą zostać poddane psy i koty, które należą do mieszkańców Kalisza, a tym samym do Miejskiego Rejestru Psów i Kotów. Bezpłatne zabiegi możliwe są w przypadku gdy właściciele są emerytami i rencistami lub gdy mieszkaniec posiada ważną Kaliską Kartę Mieszkańca, Kaliską Kartę Rodzina 3+ oraz Kaliską Kartę Seniora.

Do tej pory zabiegowi kastracji/sterylizacji poddano 57 zwierząt posiadających właścicieli oraz 38 kotek i 29 kocurów wolno żyjących.

Szczegóły informacji oraz wnioski znajdują się w załączonym Regulaminie: REGULAMIN koty wolno żyjące 2021rok.pdf

5 thoughts on “Kalisz rozdaje karmę i domki dla wolno żyjących kotów

 • Pingback:Kalisz rozdaje karmę i domki dla wolno żyjących kotów – Wiadomości ze świata

 • Pingback:SeniorNiusy #21 | SeniorApp

 • 7 listopada 2021 at 00:18
  Permalink

  Bardzo nieodpowiedzialny pomysł. Domki – okej.
  Dokarmione pożywną karmą koty i tak będą polowały na małe dzikie zwierzęta w okolicy, jak pisklęta, małe ptaki… Z tym, że w odróżnieniu od kotów bezpańskich (dzikich) nie będą musiały oszczędnie dysponować energią z pożywienia, bo tę będą miały regularnie dostarczaną przez ludzi. To da tym kotom wielką przewagę nad ich potencjalnymi ofiarami, które takiego komfortu (brak konieczności oszczędzania energii) nie mają i nie będą miały.

  Reply
 • 7 listopada 2021 at 18:02
  Permalink

  Wpierw niech zadbają o ich sterylizację!

  Reply
 • 1 marca 2022 at 12:27
  Permalink

  Jestem obiema rękami za! Dziękuję za wspaniały pomysł, życzyłbym sobie wdrożyć go w moim mieście.

  Reply

Dodaj komentarz