fbpx

Niesamowity wynalazek Polaków. Docenił go sam Elon Musk

Marcin Ratajczak i Patryk Barkowski zakończyli niedawno swój trwający 10-lat projekt, którego celem było stworzenie ultracienkiej opaski z wyświetlaczem. Jedną z pierwszych osób, które jej użyły, był sam Elon Musk.

Po 10 latach prac dwóm Polakom udało się stworzyć unikalną w skali światowej technologię drukowania światła i ruchomego obrazu. Nowe urządzenie umożliwia drukowanie źródła światła w każdym możliwym kształcie.

Podsumowując, wynalazek Polaków umożliwia wydrukowanie ekranów OLED grubości kartki papieru na ubraniach oraz na przedmiotach. Efekt ich prac jest obecnie największą innowacją w technice druku światła.

Pomysł na produkt — czyli papier, który jest telewizorem — miałem już jako dziecko, gdy się bawiłem katalogami. Kilkanaście lat później Patrick Barkowski zadzwonił do mnie z pomysłem na biznes. Odwiedziłem go i zobaczyłem pierwszy raz OLED-a. Byłem zafascynowany tą technologią i uznałem, że będziemy w stanie właśnie to zrealizować — powiedział Marcin Ratajczak.

Projekt twórców został nazwany Inuru, a same opaski – Elfami. Stojący za opaskami zespół składa się z chemików, inżynierów, elektroników oraz ludzi w produkcji i sprzedaży. W sumie jest 12 osób. Siedziba główna firmy mieści się w Berlinie.

Opaska na nadbarsku Elona Muska

Na nagraniu pokazującym premierowe użycie opasek widać postać Elona Muska.

Oficjalnie technologia ma zostać zaprezentowana 11 września w Krakowie podczas Festiwalu Bomba Megabitowa.

One thought on “Niesamowity wynalazek Polaków. Docenił go sam Elon Musk

Dodaj komentarz