fbpx

Maluch leniwiec jest już z mamą. Zobacz uroczą scenkę [wideo]

W świecie zwierząt dzieci też się gubią. Pracownicy różnych organizacji związanych z ochroną przyrody doświadczają tego cały czas. Na szczęście są sposoby, aby w bezpieczny sposób połączyć zagubione potomstwo z rodzicami 🙂 Zobacz, jak mały leniwiec odnalazł swoją mamę.

 

Na początku maja jeden z pracowników z fundacji  Jaguar Rescue Center  na Kostaryce, kraju, którego jednym z symboli jest leniwiec, znalazł przy plaży małe bezradne stworzenie. Maluch leżał na ziemi bez swojej matki i płakał.

Okazało się, że samica leniwca trójpalczastego, matka znalezionego maleństwa, znajdowała się na pobliskim drzewie i wspinała się na koronę, nie zamierzając zejść na dół.  Maluch został więc zabrany na badania do weterynarza, gdzie okazało się, że jest w dobrej formie.

Ratownicy postanowili opracować plan bezpiecznego połączenia matki z dzieckiem. Nagrali jego płacz i odtworzyli go w pobliżu drzewa, na którym znajdowała się samica, aby zwabić ją na dół. Akcja udała się i  maleństwo zostało ostrożnie przekazane matce.  Nagranie z ich ponownego spotkania na Playa Chiquita obiegło już  Instagram i ma ponad 26 000 wyświetleń.

Podpis pod filmem brzmi:

Z radością informujemy, że udało nam się połączyć matkę i dziecko leniwca trójpalczastego (Bradypus variegatus). 10 maja jeden z pracowników znalazł płaczącego malucha w pobliżu plaży. Namierzyliśmy jego  matkę na drzewie, ale ta wspinała się cały czas do góry. Mały leniwiec po zbadaniu przez weterynarza okazał się  zdrowy i nie miał żadnych obrażeń. Nagraliśmy płacz dziecka i odtworzyliśmy go w pobliżu drzewa, aby zwrócić uwagę jego mamy, a następnie cierpliwie czekaliśmy, aż samica zejdzie po dziecko. Opracowaliśmy tę metodę kilka lat temu i stosujemy ją za każdym razem, gdy chcemy odnaleźć matki zagubionych młodych. Za każdym razem, gdy możemy być świadkami ponownego połączenia mamy i jej dziecka, serce nam się raduje.

(ZOBACZ wideo do tej historii poniżej).

Zobacz inną historię o wdzięcznym leniwcu:)

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

Źródło: Good News Network

Dodaj komentarz