fbpx

Policjant uratował 3-miesięczne niemowlę. Zdjęcie z uratowanym chłopcem wzrusza

Szybka reakcja policjanta z Komisariatu Policji w Jastrowiu (wielkopolskie) uratowała życie trzymiesięcznego chłopca, który niespodziewanie przestał oddychać. Dziecko po badaniu lekarskim wróciło z rodzicami do domu.

W czwartek po godzinie 16:30 policjanci patrolowali miejscowość Sypniewo. W pewnym momencie do radiowozu podjechało małżeństwo, a z pojazdu wybiegła kobieta krzycząc, że jej syn nie oddycha. Policjanci podbiegli do trzymiesięcznego dziecka, które było już sine.

 

Sierżant sztabowy Damian Kledzik od razu przystąpił do akcji. Udrożnił drogi oddechowe i rozpoczął sztuczne oddychanie. Po chwili niemowlę zaczęło samodzielnie oddychać.

Do momentu przyjazdu pogotowia chłopiec cały czas przebywał pod opieką policjanta, który kontrolował jego oddech i czynności życiowe. Po przyjeździe ratowników dziecko razem z matką zostało zabrane do szpitala w Złotowie. Jeszcze tego samego dnia wróciło do domu.

Sam policjant nie czuje się bohaterem, ale mówi, że sam będąc ojcem wie, jak ważne w takich sytuacjach jest opanowanie i spokój. Brawo!!!!!!

 

Źródło: rmf24.pl

Foto: zlotowskie.pl, Wielkopolska Policja

4 thoughts on “Policjant uratował 3-miesięczne niemowlę. Zdjęcie z uratowanym chłopcem wzrusza

Dodaj komentarz