fbpx

93 lata i tysiące fanów na Instagramie. Polka podbija Wielką Brytanię

Ta energiczna Polka od roku prowadzi konto na Instagramie – dziś może pochwalić się zasięgami lepszymi niż niejeden celebryta. I nie ma się co dziwić. Zaawansowany wiek w niczym jej nie przeszkadza.

To tylko wiek!

Pani Anna to 93-letnia influencerka mieszkająca od ośmiu lat w Wielkiej Brytanii – jednocześnie optymistka, entuzjastka pieszych spacerów i zwariowana dusza, otwarta na nowe przygody. Jest przy tym zaangażowana społecznie i politycznie – namawia Polaków do uczestnictwa w wyborach i zachęca do pomagania sąsiadom z Ukrainy. W tym celu – dzięki niewielkiej pomocy brytyjskich mediów – zorganizowała nawet specjalne wydarzenie.

Opóźniona o ponad 2 miesiące – najpierw przez sprzęt, później przez upały- wreszcie rozpoczynam w najbliższy weekend MÓJ CHALLENGE. A dokładnie zakładam zbiórkę na Rzecz Ukrainy – Krainy Mojego Dzieciństwa i Młodzieńczych Lat. I zobaczycie, że również przy Waszej Pomocy, ale nie tylko zbiorę pieniądze na Pomoc Armii Ukraińskiej – napisała pod jednym z postów.

 

Najważniejsze są cele

Cel jest prosty. Pani Anna ma 95 lat i zamierza zrobić 95 tys. kroków oraz pokonać w sumie 95 km. Każdy, kto chce, może dołączyć do pani Anny – wirtualnie lub osobiście. Ambitny „challenge” ruszył w sobotę 27 sierpnia i potrwa do czasu zrealizowania projektu. Pani Anna korzysta z kuli i specjalistycznego wózeczka, który pomaga w poruszaniu się, ale nie sądźcie, że ta starsza pani będzie narzekać na ból. Nic podobnego. Ta energiczna i uśmiechnięta kobieta lubi odkrywać nowe rzeczy – a poczucie humoru i pogoda ducha to jej drugie imiona.

Postanowiłam sfotografować się na tle Pubu, który jest bardzo niedaleko ode mnie, a że tak pięknie prezentuje się z zewnątrz, to już kiedyś zastanawiałam się, czy nie wejść na malutkiego mojego ulubionego (jak wiecie) Guinnessika – napisała w poście.

Dziś, po roku prowadzenia konta na Instagramie aż trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno wątpiła w siebie. Kiedy zamieszczała swój pierwszy post marzyła o zaledwie kilku obserwujących. Nie sądziła, że jej posty, poczucie humoru i pogodny uśmiech sprezentują znacznie więcej – ba! Zainteresują się nią same media!

Przybywa fanów

Jej konto życie_zaczyna_sie_po_90 obserwuje ponad 80,5 tys. osób i z każdym dniem przybywa nowych fanów. To pokazuje, jak bardzo potrzebujemy „silver influencerów” – czyli zwykłych ludzi bogatych w mądrość i życiowe doświadczenia. Pani Anna, podobnie jak inni dojrzali instagramowicze udowadnia, że niezależnie od wieku zarówno social media jak i technologia są do opanowania, a na naukę (lub przygody) nigdy nie jest za późno. Jak wam się podoba przykład pani Anny?

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: @zycie_zaczyna_sie_po_90 • Zdjęcia i filmy Instagramie

Dodaj komentarz