fbpx

79-letnia Polka ze złotem Mistrzostw Europy w Biegach Górskich

Barbara Prymakowska zajęła pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy Masters w Biegach Górskich. Polka przebyła trudną 10-kilometrową trasę w czasie 1:42:24.

79-latka pokazała w La Féclaz we Francji świetną dyspozycję. Mieszkanka Tarnowa z czasem 1:42:24 wygrała bieg w kategorii wiekowej K-75. Rywalka Daniela Bruno Di Clarafond z Włoch przybyła na metę aż 40 min.

„Święto górskiego biegania Mistrzostwa Europy Masters w Biegach Górskich La Feclaz na urokliwej choć niełatwej trasie. Ostatni odcinek trasy 1,3 km do osiągnięcia mety bardzo stromy. Mont Blanc zamrugał do mnie co dało mi ogromną radość. W kategorii K75 uplasowałam się na 1 pozycji zdobywając złoty medal, mój rezultat 1.42 przed Włoszką 2.22. Wysłuchałam Mazurka po raz siódmy i oczy się zaszkliły” – napisała Barbara Prymakowska w mediach społecznościowych.

Polska biegaczka jest żywym przykładem na to, że wiek to tylko liczba. W ubiegłym roku już 10-ty raz wzięła udział w biegu na Kasprowy Wierch. Udało się jej wbiec na szczyt w czasie 1 godz. i 45 min. Warto zwrócić uwagę, że wejście na Kasprowy Wierch zazwyczaj zajmuje ok. 3 godz.

Bieganie to nie jedyna aktywność, którą uprawia 79-latka. Z sukcesami również jeździ na nartach i na rolkach, pływa,a także uprawia gimnastykę. Warto również zaznaczyć, że w wieku 68 lat zdobyła Mont Blanc – co czyni ją najstarszą Polką, która może pochwalić się takim wyczynem.

Rok temu Barbara Prymakowska otrzymała tytuł Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa.

„Jest nie tylko inspiracją dla innych seniorów, ale również wizytówką Tarnowa na świecie. Mimo swojego wieku jest osobą bardzo aktywną i łamie tym samym wszelkie stereotypy dotyczące seniorów. Aktualnie jest jedyną Polką, która w tej kategorii wiekowej pokonuje dystanse maratońskie. Jej sukcesy oraz aktywność w ostatnich latach zasługują na najwyższe uznanie i przyznanie zaszczytnego tytułu Honorowej Obywatelki Miasta Tarnowa” – brzmiało uzasadnienie.

Źródło: Biegowe.pl

Dodaj komentarz