fbpx

Lewandowscy przekazali szpitalowi dziecięcemu gigantyczną kwotę

Na konto Centrum Zdrowia Dziecka wpłynęła duża kwota pieniędzy, dzięki której zakupiono specjalistyczny sprzęt. Według informacji przekazanej przez szpital darczyńcami są Anna i Robert Lewandowscy.

Lewandowscy od lat wspierają dziesiątki akcji charytatywnych i instytucji, przekazując na ich rzecz bardzo duże sumy pieniędzy. Tym razem pomoc otrzymało Centrum Zdrowia Dziecka, które Anna i Robert Lewandowscy wsparli już po raz kolejny, tym razem ofiarowując aż 500 tys. zł.

Zapewnili szpitalowi dziecięcemu specjalistyczny sprzęt

Słynna para nie chwaliła się w sieci swoją pomocą na rzecz szpitala pediatrycznego, o wpłacie poinformowano na facebookowym fanpage’u Centrum Zdrowia Dziecka. Jak przekazano, za podarowane przez Lewandowskich pieniądze zostały zakupione specjalistyczne aparaty do znieczulenia. Podkreślono również, że Lewandowscy już wcześniej przekazywali środki na wsparcie leczenia najmłodszych pacjentów.

Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskiego dla naszego szpitala, który razem z żoną od wielu lat wspierają IPCZD. Anna i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji — czytamy.

Wsparcie Centrum Zdrowia Dziecka to nie jedyna akcja dobroczynna, w jaką angażują się trenerka i piłkarz. Małżeństwo wspiera regularnie Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, Szlachetną Paczkę, a od 2014 roku Robert Lewandowski jest Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF. Z kolei w marcu 2020 roku małżonkowie przekazali wspólnie milion euro na walkę z koronawirusem.

Dodaj komentarz