fbpx

Komin w Szczecinie może zasłynąć na całym świecie – zostanie przekształcony w ściankę wspinaczkową

Komin dawnej szczecińskiej fabryki Wiskord może zasłynąć na całym świecie dzięki planom przekształcenia go w najwyższą ściankę wspinaczkową na świecie. Już niedługo odbędą się na niej inauguracyjne zawody o nazwie „Wyżej się nie da”.

Imponujący, 252-metrowy komin dawnej fabryki „Wiskord” w Szczecinie ma zostać przekształcony w najwyższą ściankę wspinaczkową na świecie. Pierwsze zawody na tej monumentalnej strukturze odbędą się 15 lipca. Dwudziestu czterech wspinaczy zostanie wyzwanych do pokonania tej oszałamiającej wysokości — poinformował Mateusz Staworowski, organizator wydarzenia.

Staworowski podkreśla, że te zawody mają na celu promocję sportu i są skierowane do wspinaczy z doświadczeniem. Ze względu na ograniczenia czasowe, maksymalna liczba drużyn biorących udział wyniesie 12. W celu przekształcenia komina w ściankę do wspinaczki konieczne jest zamontowanie chwytów i stopni — prace w tym zakresie są aktualnie w toku. Jako dodatkową atrakcję, podczas zawodów zaplanowano pokaz skoków na linie z wierzchołka komina.

Mateusz Staworowski, organizator wydarzenia, zaprasza wszystkich, którzy są zainteresowani obejrzeniem wspinaczki wielowyciągowej na żywo. Dodatkowo goście będą mieli okazję podziwiać pokazy skoków base jump. Rejestracja na zawody „Wyżej się nie da” jest już otwarta i trwa do 20 czerwca.

Należy podkreślić, że po zakończeniu zawodów, chwyty i stopnie zostaną na kominie na stałe, przekształcając go w stały obiekt do zaawansowanego treningu wspinaczki. Ze względu na swoją wyjątkową wysokość, na pewno przyciągnie wielu entuzjastów tej dyscypliny, pragnących trenować wspinanie na najwyższych ścianach na świecie.

Źródło: wyzejsienieda.pl

 

Dodaj komentarz