fbpx

Bezpański pies uratował dziecko porzucone na śmietniku

Niebywałe wydarzenie miało miejsce w Trypolisie, gdzie bezdomny pies odnalazł porzucone na śmietniku niemowlę. Pies chwycił zawiniątko swoim pyskiem i wyszedł z nim na ulicę, co zwróciło uwagę przechodnia, który zareagował na słyszalny z torby płacz dziecka. Dziewczynka została przewieziona do szpitala, gdzie jej stan został oceniony jako poważny, lecz stabilny.

Psi bohater

Zdaniem przypadkowego przechodnia, którego zainteresował zwierzęcy posłaniec, dziecko było szczelnie zamknięte w plastikowym worku na śmieci. Po otworzeniu pakunku dziewczynkę natychmiast przewieziono do najbliższego szpitala.

Przypuszcza się, że dziewczynka ma około czterech miesięcy, ale niektóre źródła sugerują, że mogła urodzić się zaledwie kilka godzin wcześniej — poinformował New York Post.

Kiedy historia ocalenia dziewczynki rozprzestrzeniła się w sieci, wiele osób oferowało, że adoptuje maluch. Bez wątpienia, historia ta wywołała falę empatii i chęci niesienia pomocy wśród internautów.

https://twitter.com/SahaR_bei/status/1681618714012033024?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1681618714012033024%7Ctwgr%5Eab0544ecd38b93b043766265747dd2e673e48d85%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.polsatnews.pl%2Fwiadomosc%2F2023-07-20%2Fliban-bezpanski-pies-uratowal-dziecko-dziewczynka-trafila-do-szpitala%2F

Pochwała dla zwierzęcego bohatera

Niezwykłe zachowanie psa zyskało uznanie i podziw w mediach społecznościowych. Jeden z użytkowników Twittera napisał: „Niektórzy twierdzą, że pies jest zwierzęciem nieczystym, co nie jest prawdą”. Innym komentarzem było: „Pies ma o wiele więcej człowieczeństwa, dobroci, przebiegłości i inteligencji niż niektórzy ludzie”.

Wzruszający komentarz pojawił się również na profilu Ghassana Rifi, dziennikarza z Trypolisu: „Pies, który niósł dziecko, był bardziej humanitarny od tego, który je porzucił”. Internauci zgodnie podkreślali, że „zwierzęta mają więcej współczucia niż ludzie”.

Policja prowadzi śledztwo

Lokalne media informują, że stan zdrowia dziewczynki jest poważny, ale stabilny. Tymczasem policja prowadzi intensywne dochodzenie w sprawie tego zdarzenia. Szuka świadków, którzy mogliby przyczynić się do ujęcia osoby, która porzuciła niemowlę. Wszelkie informacje w tej sprawie są niezwykle cenne i mogą przyczynić się do rozwikłania tej bulwersującej sprawy.

Dodaj komentarz