fbpx

Ruszyła szósta edycja akcji „Paczka dla Powstańca”

W Polsce rozpoczęła się szósta edycja corocznej akcji „Paczka dla Powstańca”, mająca na celu uhonorowanie bohaterów Powstania Warszawskiego. Pierwsze paczki z życzeniami świątecznymi i upominkami dotarły już do weteranów powstania.

Inicjatywa ta ma nie tylko wymiar materialny, ale także emocjonalny. Jak zaznacza Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, istotą tej akcji jest osobiste spotkanie i rozmowa wolontariuszy z powstańcami. To okazja, aby przekazać im nie tylko świąteczne podarunki, ale także wyraz wdzięczności i pamięci o ich poświęceniu.

W skład paczek wchodzą słodycze oraz tradycyjne świąteczne artykuły żywnościowe, które mają sprawić powstańcom radość w tym szczególnym czasie. Co roku do akcji angażuje się setki wolontariuszy z całej Polski. Zajmują się oni nie tylko pakowaniem i dostarczaniem paczek, ale także bezpośrednim kontaktem z weteranami, co dla wielu z nich jest niezwykle cennym doświadczeniem.

Adam Żychliński, jeden z wolontariuszy, podkreśla, że powstańcy z radością witają odwiedziny i otrzymywane upominki, które niosą ze sobą ciepło i pamięć społeczeństwa.

W tym roku organizatorzy planują dostarczyć świąteczne paczki do 400 powstańców warszawskich, dzięki czemu akcja ta staje się wyrazem ogólnonarodowego szacunku i pamięci o tych, którzy walczyli o wolność Polski.

Dodaj komentarz