fbpx

WWF Polska zachęca: Nakręć kota na pomoc tygrysom!

Właściciele i miłośnicy kotów mogą wziąć udział w konkursie „Koty dla Tygrysa” i w ten sposób pomóc ratować ostatnie tygrysy żyjące na wolności.

Do akcji „Koty dla Tygrysa” zachęca organizacja ekologiczna WWF Polska. By wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać krótki filmik ze „śpiewem” lub „tańcem” własnego kota i umieścić go na stronie konkursu kotydlatygrysa.pl. Ze wszystkich nadesłanych filmów powstanie unikatowy teledysk dedykowany tygrysom.

2

Tygrys – wielki kot, symbol siły i niezależności jest bezbronny wobec okrucieństwa i chciwości ludzi. Z powodu kłusownictwa każdego tygodnia giną 2 dziko żyjące tygrysy. Nadmierne, rabunkowe wycinanie lasów powoduje, że tygrysy bezpowrotnie tracą swój dom. Jeśli nic się nie zmieni, według prognoz do 2022 roku ostatni przedstawiciel tego gatunku prawdopodobnie wyginie.

3

W ciągu ostatnich 100 lat wyginęło aż 95 procent populacji tego gatunku. Są rejony, w których tygrysy wyginęły całkowicie – wybrzeże Morza Kaspijskiego, wyspy Jawa i Bali. Przyczyną 78% przypadków śmierci największych dziko żyjących kotów jest kłusownictwo. Krytycznie zagrożone wyginięciem zwierzęta są zabijane dla skóry, kości, tłuszczu oraz innych części ciała, które wykorzystywane są m.in. w nielegalnej produkcji kosmetyków, suplementów diety i medykamentów.

4

Tygrysy nie mają wielu przyjaciół tam, gdzie żyją. Pomóc im można, biorąc udział w akcji #KotyDlaTygrysa, która organizowana jest w ramach kampanii #RatujTygrysy Fundacji WWF Polska. Filmy z kocim „śpiewem” (miauczeniem, mruczeniem) lub „tańcem” (z zabawką np. piłką, czy z innym kotem itd.) można przesyłać do 15 lutego. Ze wszystkich nadesłanych zgłoszeń powstanie jedyny w swoim rodzaju teledysk dedykowany krytycznie zagrożonym wyginięciem tygrysom.

Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest na stronie kotydlatygrysa.pl i ratujtygrysy.pl. Tygrysa można też symbolicznie zaadoptować na stronie adopcja.wwf.pl.

Źródło: WWF Polska

Dodaj komentarz