fbpx

Mąż przez rok intensywnie ćwiczył, aby móc zostać dawcą nerki dla swojej żony

Kiedy u Tracy Spraggins zdiagnozowano toczeń, lekarze zdecydowali, że trzeba jej przeszczepić nerkę. Szczęśliwym trafem okazało się, że idealnym dawcą narządu będzie jej mąż, niestety badania wykazały, że jego stan zdrowia nie pozwala na przeprowadzenie zabiegu. Kochający mąż przez rok ciężko trenował i stosował rygorystyczną dietę, aby zrzucić 32 kg i poddać się operacji.

Lekarze orzekli, że jeśli Tracy nie otrzyma przeszczepu nerki, choroba ją zabije. Pod koniec 2013 roku kobieta została wpisana na listę biorców organów, ale przewidywano, że jej kolej nadejdzie za 7 lat. Zaledwie kilka miesięcy wcześniej siostra Tracy, cierpiąca na tę samą chorobę, zmarła z powodu powikłań po przeszczepie nerki.

2

Małżeństwo z Birmingham w Alabamie ucieszyło się, gdy testy wykazały, że PJ może być dawcą organu. Niestety po kolejnych badaniach okazało się, że PJ Spraggins ma zbyt wysokie ciśnienie krwi i nie można pobrać od niego nerki.

3

PJ podjął się doprowadzenia zdrowia do stanu pozwalającego na zabieg. Przygotował dokładny plan treningowy i ścisłą dietę, które miały pomóc mu w zrzuceniu ponad 30 kg. PJ co kilka tygodni zgłaszał się na testy i ciągle wartości ciśnienia przekraczały dopuszczalną granicę.

4

Wreszcie, w grudniu 2014 roku okazało się, że mężczyzna jest w na tyle dobrym stanie, że może przejść operację. 24 lutego przeprowadzono czterogodzinną operację przeszczepu, która zakończyła się sukcesem. Nerka w ciele Tracy działa w pełni sprawnie, lepiej niż kiedykolwiek od zdiagnozowania u niej choroby.

5

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz