fbpx

„Nie jesteśmy aniołkami, jesteśmy kobietami”. Modelki XXL przeciw kampanii Victoria’s Secret

Najnowsza kampania marki Victoria’s Secret nie spotkała się z uznaniem ani mediów, ani organizacji walczących z anoreksją. Przeciwko niej zaprotestowały modelki XXL, które zaprezentowały swoje pełniejsze kształty w samej bieliźnie.

Kampania Victoria’s Secret to oprócz bardzo szczupłych modelek, również promujące ją hasło „Doskonałe ciało”. Na reakcję przeciwników zbyt chudych kobiet nie trzeba było długo czekać.

Na kampanię zareagowały modelki w rozmiarze XXL. Zapozowały do wspólnego oraz indywidualnych zdjęć, prezentując swoje pełniejsze kształty w samej bieliźnie. Akcję sponsorowała firma bieliźniarska Lane Bryant, która mówi, że „produkuje bieliznę dla kobiet, a nie sztucznych tworów”. Hasło, które przyświeca kampanii to: „Dlatego nasze hasło brzmi – nie jesteśmy aniołkami, jesteśmy kobietami”.

– Żyjemy w czasach, gdy już nawet 11-latki cierpią na anoreksję. Jako firma pokazująca kobiety w bieliźnie czujemy się odpowiedzialni za promowanie prawdziwych ludzkich ciał, a nie nieosiągalnych ideałów – mówi przedstawiciel marki.

Źródło: tvp.info

Dodaj komentarz