fbpx

Budujmy Pokoje Życzliwości

1

Pokoje Życzliwości to ogólnopolska akcja stowarzyszenia Pozytywne.com. Celem tej niesamowitej inicjatywy jest, aby w każdym polskim szpitalu udało się stworzyć Pokój Życzliwości. Są to pomieszczenia, które swoim wyglądem przypominają kolorowy “raj” dla chorych dzieci. Wstęp do takiego pomieszczenia jest tylko dla najmłodszych. Atmosfera pokoi ma pomóc zapomnieć o chorobie, rozłące z rodzicami i szarym szpitalnym życiu. Do tej pory powstały już pokoje w Żorach, dwa we Wrocławiu i w Oławie. Kolejna świetlica powstanie w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Jaworznie. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że uda się to w całej Polsce.

15 metrów kwadratowych to przestrzeń, w której może odmienić się życie dzieci, ich postrzeganie świata w cierpieniu. 15 metrów kwadratowych, które dają poczucie bezpieczeństwa i wiarę w ludzi dorosłych. 15 metrów kwadratowych ziemskiego “raju”.

Jak czytamy na stronie: http://pokojezyczliwosci.pl –  “W świeżo wyremontowanym pomieszczeniu mogą one korzystać ze sprzętu komputerowego, telewizyjnego, gier edukacyjnych oraz przyborów szkolnych – bardzo dokładnie dobranych. Profesjonalny personel dba o bezpieczeństwo i prawidłowy przebieg każdej aktywności dzieciaków. Pokój składa się z czterech stref: artystycznej, zabawy, edukacji i czytelni. Projekt realizujemy przy współpracy z przedstawicielami psychologów dziecięcych, pediatrów, projektantów wnętrz oraz pedagogów. Koszt stworzenia jednego pokoju to 25.000 zł i są to środki w całości przeznaczane na remont i wyposażenie”.

Patronat nad akcją już zadeklarowali wszyscy marszałkowie w kraju, a ponadto akcję wspierają Anna Komorowska oraz Zbigniew Wodecki.

2

 

3

 

4

Źródło: pomia.pl

Dodaj komentarz