fbpx

Ukraiński Tunel Miłości

 

 

Architektura potrafi być wyjątkowo piękna, zwłaszcza ta, która nie została stworzona ręką człowieka. „Budowle” stworzone przez bujną zieleń potrafią zapierać dech w piersiach. Przykładem może być ukraiński Tunnel of Love, który służy jako naturalny tunel dla lokalnej kolejki oraz romantyczny zakątek dla zakochanych.

 

4
Historia tego „obiektu” nie jest dokładnie znana mieszkańcom ukraińskiego miasteczka Kleven. Wielu z nich, nawet tych w już nieco podeszłym wieku wspomina, że był on od zawsze obecny. Pierwsze spojrzenie na tunel robi wrażenie – czujemy się jakbyśmy zostali wplątani w bajkowy świat, w którym natura odgrywa pierwsze skrzypce.
Tunel długi jest na blisko 3 km. Podczas przechadzki możemy dostrzec ściany zbitej roślinności, tworzące wysoki na kilkanaście metrów strop. W tunelu mieszczą się również szyny dla kolejki, która pozwala pracownikom lokalnej fabryki dojechać do pracy. Oprócz tego miejsce te jest również oblegane przez zakochanych, którzy nie tylko wyznają sobie uczucia, ale nawet składają przysięgi małżeńskie.

depositphotos 13851391 original
Choć do obecnego wyglądu tunelu w większości przyczyniła się natura, miał w nim udział także człowiek. Wspomniana wcześniej kolejka przez kilkadziesiąt lat 3 razy dzienne przejeżdża tędy, łamiąc wystające pędy i „kosząc” roślinność. Ukraińskie władze chcą zgłosić Tunnel of Love do miana jednego z cudów Europy.

Źródło: inhabitat.com

Dodaj komentarz