fbpx

Przed nami nów Księżyca i częściowe zaćmienie Słońca [11 sierpnia 2018]

Przed nami nów Księżyca, który przypada 11 sierpnia. Tego dnia dojdzie też do częściowego zaćmienia Słońca (w Polsce będzie wtedy godzina 11.46). Zaćmienie Słońca będzie widoczne na północnej półkuli Ziemi, jednak przejdzie głównie nad obszarami biegunowymi. W Polsce niestety nie będzie ono widoczne. Nadchodzący nów Księżyca połączony z częściowym zaćmieniem Słońca kończy sezon zaćmień. W tej serii mieliśmy już jedno częściowe zaćmienie Słońca (podczas nowiu w Raku 13 lipca) oraz całkowite zaćmienie Księżyca (podczas pełni w Wodniku 27 lipca).
Co robić podczas nowiu Księżyca? Przypomnijmy, że z nowiem mamy do czynienia, gdy Księżyc znajduje się pomiędzy Słońcem a Ziemią i jest dla nas niewidoczny. Nów jest czasem skupienia energii życiowej w ciele i inicjowania nowego. Co możemy robić podczas nowiu? To dobry czas na stworzenie listy marzeń lub pożegnanie się ze zgubnymi nałogami. Jest to też najlepsza pora na przeprowadzanie zabiegów i operacji, gdyż rany goją się szybciej i jest mniejsze ryzyko powikłań (np. wystąpienia krwotoku). Warto zastosować właśnie teraz zabiegi upiększające i ujędrniające, spłycające zmarszczki i regeneracyjne włosów oraz paznokci.
Nów Księżyca w znaku Lwa jak czytamy na popularnym blogu astronomicznym Moonset Story, najbliższy nów powiązany ze znakiem Lwa i patronuje naszemu sercu, dlatego jest to dobry czas, aby wsłuchać się w swoje uczucia i przypomnieć, co jest naprawdę ważne. Pomaga w tym medytacja polegająca na trzymaniu dłoni na sercu i słuchaniu jego bicia. Lew to znak, który nam przypomina, że mamy w sobie sporo mocy, którą teraz szczególnie łatwo jest nam okazać. Pamiętajmy jednak, że okazanie siły nie oznacza wcale zakrzyczenie słabszego, tylko spokojna wiara we własne możliwości, nawet gdy stajemy w opozycji do innych.

Dodaj komentarz