fbpx

Rosyjski chirurg pokazał kilka prostych ćwiczeń, które pozwalają usunąć ból kręgosłupa

Obecnie większość populacji ma problemy z kręgosłupem. Wiele z tych osób obawia się także etapu, w którym będzie konieczna operacja. Ten rosyjski chirurg pokazuje, jak można na co dzień zadbać o swój kręgosłup.

Urazy kręgosłupa są poważne, a przez to ćwiczenia wzmacniające bardzo istotne. W dzisiejszych czasach większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. W pracy siedzimy przy biurku, a w domu przed telewizorem lub komputerem.

Mięśnie naszych pleców w ten sposób słabną, a przez to nie są w stanie utrzymać kręgosłupa w odpowiedniej pozycji. W takiej sytuacji nawet niefortunny ruch lub niepozorny upadek może wywołać poważny uraz.

Poniżej znajdziecie krótki filmik, na którym rosyjski chirurg pokazuje ćwiczenia, które wykonać może każdy. Nadają się zarówno dla osób mających problemy z kręgosłupem, a także dla tych, którzy nie cierpią z powodu bólu pleców, ale wolą profilaktycznie wzmocnić rusztowanie ciała.

Uwaga! Jeśli macie poważne problemy z kręgosłupem, przed wykonaniem jakiegokolwiek ćwiczenia, skonsultujcie się ze swoim lekarzem lub fizjoterapeutą. Niektóre ruchy, mimo iż zdrowe dla większości osób, mogą okazać się niebezpieczne dla ludzi z deformacjami krążków międzykręgowych i innymi urazami.

Źródło: polubione.com

Dodaj komentarz