fbpx

Ludzka twarz matematyki – profesor zaopiekował się niemowlakiem, żeby jego tato mógł robić notatki na wykładzie

Może słyszeliście już historię Nathana Alexandra, profesora matematyki z Morehouse College w Atlancie, która stała się viralem na początku marca.

Jeden ze studentów przyszedł na zajęcia ze swoją maleńką córką i kiedy poinformował wykładowcę, że nie miał z kim zostawić dziecka, ten zaproponował, że się nią zajmie, żeby jej tato mógł robić notatki na zajęciach.

Zamieszczona na Twitterze przez innego studenta – Nicka Vaughna ­– wiadomość, otrzymała ponad 42 000 polubień i została przekazana dalej więcej niż 10 000 razy.

W dodatkowym poście na Facebooku Vaughn dodał, że profesor nie tylko trzymał dziecko w nosidełku przez cały wykład, ale nawet później odpowiadał na pytania studentów ze śpiącą dziewczynką w ramionach.

Morehouse College w Atlancie należy do HBCU – Historically black colleges and universities ­– instytucji szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych, które powstały przed ustawą o prawach obywatelskich z 1964 r., głównie dla społeczności afroamerykańskiej.

Vaughn napisał: „Ta sytuacja naprawdę pokazała mi siłę i znaczenie, jakie HBCU może mieć dla czarnej społeczności, dzięki profesorowi, który rozumie, że życie się dzieje i czasami nie można go obejść. Sytuacje jak ta obserwuję od czasu do czasu w kampusie i to przypomina mi nie tylko dlaczego wybrałem Morehouse, ale także dlaczego jest to tak świetne miejsce dla młodych czarnych mężczyzn i nie ma takiego drugiego miejsca na ziemi jak MOREHOUSE!”

W komentarzach pod postem inni studenci przypominali swoje doświadczenia, kiedy profesor Alexander był wsparciem, poświęcał swój wolny czas na pomoc uczniom, motywował ich i przyczyniał się do zdanych egzaminów i zaliczonych testów. Popłynęła fala wdzięczności, otwartości i szacunku.

Nathan Alexander, według profilu na LinkedIn, jest profesorem w college’u od 2017 roku. Specjalizuje się w edukacji matematycznej, modelowaniu statystycznym i matematycznym oraz procesami badania struktur społecznych poprzez wykorzystanie sieci i teorii grafów.

Źródło: dailymail.co.uk

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

Dodaj komentarz