fbpx

86-letnia kobieta wykorzystała jogę do wyleczenia skoliozy i całkowicie zmieniła swoje ciało

Tego rodzaju wiadomości nigdy się nie starzeją. (żart zamierzony) Niemal 87-letnia Anna Pesce inspiruje ludzi w każdym wieku, dzięki swojej niesamowitej transformacji płynącej z zaangażowania w praktykę jogi.

Przez dziesięciolecia Pesce cierpiała na ciężką kifozę – wygięcie kręgosłupa powodujące garb, które sprawiało jej wiele bólu. Stan był wynikiem przepukliny dysku, skoliozy i osteoporozy.

Skolioza dotyka miliony ludzi na całym świecie, niektóre kręgosłupy są nią bardziej dotknięte niż inne, a nauka wciąż nie jest w stanie określić dokładnych przyczyn tego schorzenia.

Anna próbowała pomóc sobie na wiele sposobów.

„Próbowałam wszystkiego: akupunktury, fizjoterapeuty i wizyt u kręgarza” – powiedziała Pesce gazecie NY Post – „Chwilowo czujesz się lepiej, ale po jakimś czasie ból wraca.”

Jej stan zdrowia diametralnie się poprawił, kiedy zaczęła regularną praktykę jogi. Jej cała historia jest inspirująca, ale być może najbardziej inspirującą rzeczą jest, że zaczęła ćwiczyć jogę w wieku 86 lat.

Nigdy nie jest za późno, przyjaciele.

Pesce rozpoczęła pracę z nauczycielką terapii jogą, Rachel Jesien, która, sama cierpiąc na skoliozę, wyspecjalizowała się w problemach kręgosłupa.

Rachel odkryła skuteczność jogi w osobistych wyzwaniach ze skoliozą – po serii daremnych terapii, masażysta podpowiedział jej ten sposób.

„Przez pięć lat musiałam nosić gorset i co tydzień chodziłam na fizjoterapię, ale to była jedyna rzecz, która działała” – mówi Jesien.

Zaczęły spotykać się raz w tygodniu, aby ćwiczyć wzmacniającą jogę i rozciąganie, łagodzić ból i budować siłę – i zaczęły dziać się cuda! Po miesiącu Pesce znów mogła chodzić. Po dwóch miesiącach już sama ćwiczyła odpowiednie pozycje, gdy ból się wzmagał.

„Czuję się teraz wspaniale, ponieważ mogę prowadzić samodzielnie samochód i robić rzeczy, których wcześniej nie byłam w stanie robić” – mówi Pesce. „Polecam to innym ludziom.”

„Po dwóch miesiącach, kolejnym ważnym krokiem było to, że (Anna) wiedziała, co robić, gdy tylko pojawiał się ból” – mówi Jesien. „Na przykład, jeśli przyjdzie ból stawu biodrowego, usiądzie na krześle i zrobi odpowiednią pozycję kładąc kostkę na kolanie przeciwnej nogi.”

Obecnie Anna ćwiczy jogę codziennie z pomocą rekwizytów – jak wspierany taśmą pies z głową w dole – i włącza ćwiczenia oddechowe.

Różnica jest fenomenalna, nie tylko fizyczna, ale w jej codziennym życiu!

„Ona jest twardzielką” – powiedziała Jesien do NY Post. „Zanim zaczęłyśmy pracować razem, [Pesce] była załamana swoim stanem, ale teraz Jej nastawienie się zmieniło i czuje się o wiele lepiej.”

„Moja mama jest dużo bardziej niezależna, po prostu wydaje się dużo szczęśliwsza i radosna”, powiedziała córka Pesce, Rosemary Pitruzzella.

Wykazano, że joga pomaga leczyć, zapobiegać, a nawet, w niektórych przypadkach, odwrócić przebieg problemów ortopedycznych. Staje się coraz bardziej popularna wśród fizjoterapeutów i innych pracowników służby zdrowia, ponieważ coraz więcej osób doświadcza jej pozytywnych rezultatów.

Historia Anny Pesce pokazuje, że joga, przy odpowiednim wsparciu, z pewnością może pomóc w odwróceniu skoliozy.

Źródło: energytherapy.biz

Tłumaczenie: Kasia Kurzawa

One thought on “86-letnia kobieta wykorzystała jogę do wyleczenia skoliozy i całkowicie zmieniła swoje ciało

  • 19 marca 2019 at 08:15
    Permalink

    Kolejny dowód na zbawienne działanie jogi.

    Reply

Dodaj komentarz