fbpx

Pies wpadł do kanału i zaczął się topić… na ratunek niespodziewanie przypłynęły delfiny

Gdybyśmy spróbowali żyć w jedności i harmonii ze zwierzętami, świat stałby się o wiele lepszym miejscem. Już od najmłodszych lat powinniśmy uczyć nasze dzieci, że każde życie ma znaczenie, a każde żywe stworzenie powinno być traktowane z życzliwością. Delfiny są istotami, od których wszyscy powinniśmy się uczyć współodczuwania i empatii. Są nie tylko słodkie i sympatyczne, ale także bardzo inteligentne. Gdyby nie pomoc grupy delfinów życie pewnego psa byłoby poważnie zagrożone.

Nikt nie zauważył kiedy i jak pewien Doberman wpadł do kanału Marco Island na Florydzie. W okolicy nie było żywej duszy i wydawało się, że los biednego psiaka jest już przesądzony. Jednak niespodziewanie na pomoc przypłynęła grupa wspaniałych delfinów. Zauważyły, że pies usiłuje wydostać się z wody, co było praktycznie niemożliwe, ponieważ był uwięziony w kanale, a ściana oddzielająca wodę od lądu była zbyt wysoko, żeby się na nią wspiąć. Zwierzę strasznie się rzucało, stąd delfiny wiedziały, że ma kłopoty.

To, co zrobiły te inteligentne istoty było naprawdę niesamowite. Delfiny zaczęły okropnie głośno hałasować, mając nadzieję, że ktoś je usłyszy i przyjdzie sprawdzić, co się dzieje. „Narobiły tyle hałasu, że ludzie, mieszkający w pobliżu, słyszeli je i zaczęli zastanawiać się dlaczego są takie głośne” – informuje Snackay. „Wtedy zauważyli psa uwięzionego pod ścianą w wodzie kanału”. W ciągu kilku minut strażacy przybyli ratować tonącego psa i po chwili udało im się wyprowadzić Dobermana z wody. Było oczywiste, że pies jest przerażony, ponieważ nie mógł przestać się trząść.

Według ratowników pies spędził w wodzie około 15 godzin. To naprawdę niesamowite, jak udało mu się wytrzymać tam tyle czasu. Był bardzo odwodniony, ponieważ nie miał nic do picia, a krztuszenie się słoną wodą doprowadzało tylko do poważniejszego odwodnienia. Wszyscy zgadzają się, że gdyby nie alarm delfinów, pies nie dożyłby końca dnia.

Jeśli wszyscy bylibyśmy tak samo współczujący wobec innych jak delfiny, nie byłoby przypadków zaniedbywania zwierząt i wszyscy żyliby w doskonałej harmonii. Co więcej, istnieje również wiele udokumentowanych przypadków kiedy delfiny ratowały życie ludzkie.

 

Źródło: scienceinsanity.com

Tłumaczenie: Joanna MM

3 thoughts on “Pies wpadł do kanału i zaczął się topić… na ratunek niespodziewanie przypłynęły delfiny

Dodaj komentarz