fbpx

Atlanta przeobraziła 7 hektarów nieużywanej ziemi w największy obszar darmowej żywności w kraju

Atlanta posiada w swoich granicach duży i kompletnie nieużywany obszar, o wielkości ponad siedmiu hektarów. To jednak szybko się zmieni, ponieważ Rada Miasta Atlanty zagłosowała właśnie za transformacją całej tej pustej przestrzeni w pierwszy las darmowej żywności w amerykańskim stanie Georgia. Po jednogłośnej decyzji głosujących w zeszły poniedziałek plany zaczęto wdrażać w życie. Mówi się, że las ten ma potencjał, żeby stać się największym lasem darmowej żywności w całym kraju…

Brak opłat za jedzenie

Jak wspomniano wyżej, będzie to las darmowej żywności. Oznacza to, że będzie on dostępny dla wszystkich, całkowicie bezpłatnie. Ten niesamowity las, nazywany Miejskim Lasem Żywności będzie miał mieszkańcom wiele do zaoferowania. Znajdą się w nim drzewa owocowe, krzewy, winorośle, a także bardziej tradycyjne warzywne ogródki miejskie. Nie chodzi tu jednak tylko o jedzenie. Powstanie tam również wiele szlaków turystycznych czy miejsc do spotkań towarzyskich. W rzeczywistości będzie to miejsce, gdzie będzie można pochodzić po parku i po prostu zerwać sobie jedzenie prosto z krzaka.

Znaczenie żywności

Miejski Departament Parków i Rekreacji będzie nadzorował cały obiekt i drzewa w Miejskim Lesie Żywnościowym. Zgodnie z założeniem miasta Atlanty, do roku 2021, aż 85% mieszkańców miasta ma znajdować się w odległości ok. pół mili od punktu ze świeżą żywnością. Miejski Las Żywności będzie oferował, więc mnóstwo jedzenia pochodzącego z drzew, krzewów i ogródków warzywnych, które będą całkowicie bezpłatne dla każdego, kto zechce je odwiedzić. Ten las spożywczy może stać się integralną częścią miasta, ponieważ według Amerykańskiego Departamentu Rolnictwa, w roku 2017 około 36% Atlanty zostało sklasyfikowane jako „pustynia świeżej żywności”, a jedna czwarta mieszkańców miasta musiała dojeżdżać ponad pół mili, żeby móc kupić trochę świeżych produktów.

 

 

Źródło: disclose.tv

Tłumaczenie: Joanna MM

Dodaj komentarz