fbpx

Metropolitan Opera oferuje online darmowe „Nightly Met Opera Streams”

W celu kontynuowania udostępniania opery członkom publiczności, Met Opera zorganizuje „Nightly Met Opera Streams” na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Te bezpłatne transmisje będą prezentować bisy słynnej serii Live in HD. Przedstawienia rozpoczną się o 19:30 każdego wieczoru, a następnie będą dostępne przez dodatkowe 20 godzin. Każde wykonanie będzie również widoczne w aplikacjach Met Opera na żądanie.

„Chcielibyśmy zapewnić wielką pociechę miłośnikom opery w tych niezwykle trudnych czasach” – powiedział dyrektor generalny Met Peter Gelb w komunikacie prasowym. „Każdego wieczoru będziemy oferować inny kompletny klejnot muzyczny z naszej kolekcji prezentacji HD z ostatnich 14 lat”.

Oto strona internetowa – https://www.metopera.org/

Pierwszy tydzień harmonogramu wygląda następująco:

Poniedziałek, 16 marca – „Carmen” Bizeta

Prowadzony przez Yannick Nézet-Séguin, z udziałem Elīny Garanča i Roberto Alagna. Transmisja na żywo 16 stycznia 2010 r.

Wtorek, 17 marca – „La Bohème” Pucciniego

Dyryguje Nicola Luisotti, w której występują Angela Gheorghiu i Ramón Vargas. Transmisja na żywo w dniu 5 kwietnia 2008 r.

Środa, 18 marca – „Il Trovatore” Verdiego

Prowadzony przez Marco Armiliato, z udziałem Anny Netrebko, Dolori Zajick, Yonghoon Lee i Dmitri Hvorostovsky. Transmisja na żywo w dniu 3 października 2015 r.

Czwartek, 19 marca – „La Traviata” Verdiego

Prowadzony przez Yannick Nézet-Séguin, z udziałem Diany Damrau, Juana Diego Flóreza i Quinna Kelseya. Transmisja na żywo 15 grudnia 2018 r.

Piątek, 20 marca – „La Fille du Régiment” Donizettiego

Prowadzony przez Marco Armiliato, z udziałem Natalie Dessay i Juana Diego Flóreza. Transmisja na żywo 26 kwietnia 2008 r.

Sobota, 21 marca – „Lucia di Lammermoor” Donizettiego

Prowadzony przez Marco Armiliato, z udziałem Anny Netrebko, Piotra Beczały i Mariusza Kwieciena. Transmisja na żywo w dniu 7 lutego 2009 r.

Niedziela, 22 marca – „Eugeniusz Oniegin” Czajkowskiego

Prowadzony przez Valery Gergiev, z udziałem Renée Fleming, Ramón Vargas i Dmitri Hvorostovsky. Transmisja na żywo 24 lutego 2007 r.

Źródło:  operawire.com
Opracowanie: DW

Dodaj komentarz