fbpx

Dom opieki w Niedabylu wolny od koronawirusa, wcześniej wykryto tam 60 przypadków zakażenia

– Wszystkie wyniki, które dzisiaj przyszły, są ujemne. To znaczy, że u osób przebywających obecnie w placówce nie stwierdzono koronawirusa – przekazał w sobotę w rozmowie z tvn24.pl wicestarosta białobrzeski Bartłomiej Kowalczyk. Wcześniej w zakażenie stwierdzono u 60 pensjonariuszy i pracowników DPS w Niedabylu.

Badania na obecność koronawirusa u pensjonariuszy i pracowników placówki DPS w Niedabylu przeprowadzone zostały pod koniec marca. Pozytywne wyniki stwierdzono w 60 przypadkach. Budynek placówki objęty został kwarantanną, której przestrzegania pilnowała policja. W razie pogorszenia stanu zdrowia osób przebywających w obiekcie, miały one trafić do szpitala.

W sobotę na profilu społecznościowym powiatu białobrzeskiego pojawiła się informacja, że wszystkie z osób przebywających w placówce są zdrowe.

„Testy nie wykazały obecności koronawirusa w organizmie. Wśród osób jest 65 pensjonariuszy i 16 pracowników obsługi” – napisano w poście.

– Mamy dobre wieści w Wielką Sobotę. To znaczy, że u osób przebywających w placówce nie stwierdzono koronawirusa. Nikt nie ma objawów charakterystycznych dla choroby wywoływanej wirusem – powiedział wicestarosta białobrzeski Bartłomiej Kowalczyk w rozmowie z tvn24.pl.

Personel może opuścić placówkę

Wicestarosta dodał, że dzięki ujemnym wynikom testów dom opieki może opuścić siedmiu członków personelu.

– Na ich miejsce przyjdzie do pracy pięciu pracowników, którzy zakończyli domową kwarantannę i chcieli odciążyć personel w placówce – wyjaśnił Kowalczyk.

Źródło: tvn24.pl

Dodaj komentarz