fbpx

W tej księgarni koty mogą poruszać się zupełnie swobodnie, a klienci mogą je adoptować

Czy jest coś lepszego niż zwinięcie się w kłębek przy dobrej książce i z kubkiem kawy? Owszem – wystarczy dodać kociaka do tej mieszanki! Nie masz kota? To nie problem, teraz istnieje miejsce, w którym znajdziesz wszystkie te trzy rzeczy na raz. Księgarnia Otis and Clementine’s Books w Nowej Szkocji stworzyła idealną, najbardziej pełnowartościową atmosferę.

Koty docierają do księgarni wynajdywane przez grupę osób zajmującą się bezdomnymi i porzuconymi zwierzakami, South Paw Conservation Nova Scotia. Ludzie ci mają nadzieję, że klienci Otis and Clementine’s zakochają się w tych futrzakach i zabiorą jednego do domu.

 

 

To dobre wieści nie tylko dla klientów, ale i dla samych kociaków. Ta księgarnia pomaga im przyzwyczaić się zarówno do towarzystwa innych kotów, jak i ludzi.

Właścicielka sklepu, Ellen Helmke, stworzyła ten program adopcyjny w zeszłym roku po tym, jak zdała sobie sprawę, że mogłaby lepiej spożytkować wolną przestrzeń w swoim sklepie – to jest, wypełnić ją kotami.

 

 

Zwykle w księgarni znajduje się na raz kilka kotków i kocia mama.

 

 

Gdybyś przypadkiem odwiedził kiedyś ten sklep i zobaczył kociego przyjaciela, którego naprawdę pokochasz, lepiej się nie wahaj. – „Wszystkie kociaki bardzo szybko znajdują nowe domy” – wyjaśnia Helmke.

Za adopcję każdego kotka pobierana jest opłata w wysokości 255 dolarów kanadyjskich (ok. 760 PLN)

Opłata pokrywa wszystko, włącznie ze wszystkimi wydatkami medycznymi.

Osoby zainteresowane adopcją muszą także przedstawić referencje, zanim będą mogły zabrać jednego ze zwierzaków ze sobą.

Do tej pory nowe domy znalazło ponad 30 kociaków, czyli wszystkie, jakie się tam kiedykolwiek pojawiły

„Ludzie przychodzą tutaj właśnie żeby zobaczyć koty, a niektórzy po prostu tu zaglądają przypadkiem, szukając książki, i odkrywają, że mamy koty” – mówi Helmke. – „Tak czy inaczej, reakcje są naprawdę pozytywne – nic dziwnego, w końcu kto nie kocha małych kotków, prawda?”

„W South Paw Conservation uratowaliśmy 30 szczeniaków w 2019 z Bahamów i Antigui, a także ponad 50 młodych i dorosłych kotów z okolic. Mamy nadzieję, że rozgłos, który uzyskaliśmy dzięki Otis & Clementine’s, pomoże nam znaleźć im kochające domy, zapewnić odpowiednią opiekę weterynaryjną, jedzenie i żwirek dzięki dotacjom, a także wysterylizować jeszcze więcej młodych kotów na obszarze tej prowincji w 2020.”

Według przedstawiciela grupy, wszystkie koty i kociaki są „zbadane przez weterynarza, szczepione, przebadane na białaczkę, leczone preparatem odstraszającym pchły i odrobaczone w przeciągu pierwszych dni od pojawienia się u nas, lub gdy tylko są wystarczająco zdrowe lub osiągną odpowiedni wiek”.

Pracownicy South Paw Conservation pomagają też zwierzętom i ludziom poza Nową Szkocją.

„Niedawno byliśmy z misją w Antigui. Wzięliśmy ze sobą 5 ludzi. Spędziliśmy czas w szpitalu psychiatrycznym i razem z jego mieszkańcami zajmowaliśmy się rękodziełem artystycznym, pracowaliśmy w kuchni, uratowaliśmy 7 szczeniaków i psów, którym zapewnimy schronienie i opiekę weterynaryjną, dopóki nie będą mogły wrócić z nami do Kanady. Zabraliśmy tam 5 toreb dostaw humanitarnych i wróciliśmy z 3 szczeniaczkami.”

 

Tłumaczenie: Aleksandra Kotlęga
Źródło: buzznick.com

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz