fbpx

W Warszawie ruszył specjalny autobus, w którym można się ogrzać i otrzymać fachową pomoc

Władze Warszawy uruchomiły specjalną linię autobusową dla osób potrzebujących pomocy. Pasażerowie, którzy wsiądą do Mobilnego Punktu Poradnictwa, mogą liczyć na ciepły napój, kanapki oraz fachową pomoc od specjalistów.

Autobus, w którym znajduje się Mobilny Punkt Poradnictwa, będzie kursował codziennie w godzinach 8-19. Osoby w kryzysie bezdomności, które będą chciały z niego skorzystać, otrzymają nie tylko ciepłą herbatę i kanapki, ale także pomoc od specjalistów z organizacji pozarządowych.

Potrzebujący mogą liczyć na rozmowę, wsparcie w załatwieniu spraw urzędowych czy wskazanie miejsc, gdzie można otrzymać dalszą pomoc. Zadaniem streetworkerów jest także aktywizacja osób będących w kryzysie bezdomności i zachęcanie ich do wprowadzenia życiowych zmian, dlatego w autobusie można bezpłatnie zrobić zdjęcie do dowodu osobistego, wypełnić urzędowe dokumenty czy naładować telefon.

Autobus startuje z Dworca Wschodniego, następnie jedzie przez: plac Szembeka, ul. Samochodową, Dworzec Zachodni, plac Zawiszy, Dworzec Centralny, Centrum, ul. Kruczą, most Józefa Poniatowskiego, Rondo Starzyńskiego, park R. Traugutta, ul. Niską, ul. Sowińskiego, obok wolskiego Ratusz, ul. Nowolipki i ul. Kapitulną. Przystanki będą zlokalizowane w pobliżu punktów oferujących pomoc potrzebującym, tj. jadłodajnie, łaźnie, ogrzewalnie czy noclegownie.

W działania MPP będą zaangażowane m.in. osoby z Fundacji Serce Miasta, która od lat pomaga osobom w kryzysie bezdomności.

“W tym roku na ulicy pojawiło się więcej osób potrzebujących wsparcia i ciepła, covid daje o sobie znać. Prosimy was o nieodwracanie wzroku od ludzi biednych. Ciepła herbata, rękawiczki czy czapka to niewielki wydatek, a ogromny gest wsparcia dla osoby w kryzysie. Bądźmy czujni, jest coraz zimniej” – czytamy na facebookowym profilu organizacji.

Dodaj komentarz