fbpx

“Domek z piernika” naprawdę istnieje. Święta w takim domu to dopiero coś!

Pewna kobieta kochającą święta Bożego Narodzenia zamieniła swój dom w prawdziwy domek z piernika. Ozdabianie posiadłości i stworzenie wokół baśniowej krainy zajęło jej setki godzin. 

67-letnia dekoratorka wnętrz, Virginia Hoffman z Salt Lake City w stanie Utah, z pomocą rodziny i przyjaciół wykonała wszystkie dekoracje tzw. domowym sposobem. Znajdziecie tu cukrowe laski, gigantyczne dropsy, miętowe świderki, ogromne czekoladowe i waflowe ciasteczka oraz przerośniętego piernikowego ludka 🙂

W pomoc w tworzeniu bajkowego świata zaangażowała się najbliższa rodzina -jej wnuki, córka i zięć, który jest profesjonalnym artystą.

 

Mieszkam w dzielnicy, w której większość domów została zbudowana w latach dwudziestych i architektura ma wiele uroczych elementów i  detali architektonicznych, np. ciekawy zarys dachów i okien. Zaczęłam się zastanawiać, co i jak mogłabym zrobić i jakie dekoracje stworzyć, aby mój dom  stał się takim domkiem z bajki. Narysowałem mały szkic tego, co przyszło mi do głowy, a potem zaczęłam się zastanawiać, jak to zrealizować. I tak się wszystko zaczęło…

domek z piernika

Osiągnięcie takiego efektu wymagało dużo wysiłku, ale to naprawdę ogromna radość i satysfakcją widzieć każdego roku, ile zostało osiągnięte dzięki wyobraźni, pomysłowości, odrobinie umiejętności technicznych i  …szczęściu.
Jestem wdzięczna za pomoc i wsparcie mojego męża i rodziny; bez nich nie byłabym w stanie zrealizować tego przedsięwzięcia. Spędzili ze mną wiele godzin. Poza tym projekt zrealizowany z pomocą rodziny i wnuków, będzie, miejmy nadzieję, pamiątką na długie lata, którą będą zawsze pamiętać i doceniać. Jest to teraz bardzo szczególne ogniwo w naszej rodzinie, ponieważ stworzyliśmy je sami. Dla mnie najlepsze jest obserwowanie miejscowych dzieci, kiedy podchodzą do domu i oglądają wszystko z bliska. Ten ich błysk w ich oczach, zdziwienie i rozbudzona wyobraźnia są po prostu magiczne.

 

 

 

Źródło: goodnewsnetwork.org

Dodaj komentarz