fbpx

Ta choinka rośnie tu od 43 lat. Poznajcie „małe drzewko, które daje radę” : )

Ciemności panujące w małej angielskiej wiosce co roku rozświetla ogromna choinka, która rośnie w pewnym ogrodzie od 1978 r. Ta okazała jodła została nazwana Małym Drzewkiem, Które Daje Radę :).

Zasadzona przez starsze małżeństwo dawno temu, kiedy była jeszcze maleńką choineczką dziś jest największym drzewem w okolicy i majestatycznie rozświetla tę niewielką osadę. Avril i Christopher Rowlands kupili jodłę za 6 funtów w centrum ogrodniczym wkrótce po wprowadzeniu się do swojego nowego domu, używając jej jako swojej pierwszej choinki. 30-centymetrowe drzewko zasadzili przed domem i zrobili zdjęcie, aby upamiętnić tę okazję.

choinka

Drzewo zakorzeniło się i szybko rozrosło. Dziś, 43 lata później, stanowi ozdobę wioski Inkberrow w Worcs, która jest jednym z najciemniejszych miejsc w Wielkiej Brytanii, jako jedna z nielicznych miejscowości bez oświetlenia ulicznego.
W zeszłym tygodniu odbyło się uroczyste włączenie światełek na choince, które są widoczne z odległości kilku kilometrów. Na uroczystości stawili się mieszkańcy wioski w liczbie 2000 osób. Ten rok był dość szczególny, ponieważ w zeszłym Rowlandowie musieli sami włączyć światła ze względu na ograniczenia Covid.
Włączanie świateł stało się już tradycją, powiedziała Avril. Wiele osób w wiosce mówi, że jest to dla nich początek świąt Bożego Narodzenia

W tym roku mieliśmy też fajerwerki, a nasz przyjaciel przyjechał z przyczepą, z której rozbrzmiewała świąteczna muzyka.

Drzewo urosło do takich rozmiarów, że potrzebny jest podnośnik, aby udekorować choinkę  3,000 światełek.

Wspaniale było zobaczyć, że tak wiele osób cieszy się światełkami w tym roku, powiedział 75-letni emerytowany scenarzysta telewizyjny.
A ponieważ drzewo przyciąga coraz więcej uwagi, postanowili poprosić ludzi o datki na rzecz organizacji charytatywnej Cancer Research online, ku pamięci bliskiego przyjaciela, który zmarł w tym roku.
Para mówi, że wciąż jest zdumiona rozmiarem drzewa, które rośnie ok. 30 cm każdego roku: Nie mieliśmy pojęcia, jak wysoko urośnie. Teraz jest wręcz ogromne i jest wyższe od naszego domu. Dostajemy nawet kartki zaadresowane do drzewa, co jest naprawdę urocze.

choinka

Przeczytaj też co zrobić z choinką po świętach. 

Źródło: goodnewsnetwork.org

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

One thought on “Ta choinka rośnie tu od 43 lat. Poznajcie „małe drzewko, które daje radę” : )

Dodaj komentarz