fbpx

Pierwsze zwycięstwo protestujących w Kanadzie. Władze zniosą restrykcje covidowe w Albercie

Protesty przeciwko covidowym obostrzeniom i obowiązkowi szczepień trwają w Kanadzie już od wielu dni. „Konwój Wolności” wyruszył w drugiej połowie stycznia. Z początkowo małego i lokalnego protestu przerodził się w wielką ogólnokrajową manifestację.

Dotarł do Ottawy już tydzień temu, a w mijającym tygodniu protesty pojawiły się w innych miejscach Kanady, m.in. w pobliżu Coutts (Alberta), gdzie znajduje się przejście graniczne między USA a Kanadą. Na początku tygodnia wjazd do kraju zablokowało kilkuset kierowców.

Okazuje się, że protesty przynoszą efekt. W czwartek premier Alberty, Jason Kenney, zapowiedział, że jego rząd ogłosi w przyszłym tygodniu ścieżkę zniesienia koronarestrykcji, przyznając przy tym, iż wielu mieszkańców stanu ma dość ograniczeń w ich życiu.

Kenney ogłosił to podczas transmisji na żywo w mediach społecznościowych.  Powiedział m in, że ma nadzieję, że tzw. paszport szczepionkowy zostanie wyeliminowany do końca marca.

Stwierdził również, że ma nadzieję, iż będzie w stanie znieść większość koronarestrykcji do końca miesiąca, jeśli presja na system opieki zdrowotnej wystarczająco się zmniejszy.

Co ciekawe, Kenney powiedział, że popiera przesłanie ludzi protestujących przeciwko covidowym obostrzeniom, apelując jednocześnie, żeby podtrzymywali legalne sposoby protestowania.

Moja wiadomość dla tych, którzy są sfrustrowani polityką COVID-19 jest następująca: Słyszę was głośno i wyraźnie. Macie rację wskazując na szkodliwy wpływ ograniczeń – powiedział.

Źródło: nczas. com

 

Dodaj komentarz