fbpx

Horoskop a stres. Remedium na lęk jest zależny od planet

Choć wszyscy żyjemy w świecie stresu, to jednak doświadczamy niepokoju z innych powodów i w odmiennych sytuacjach. Czy wiesz, że osoby spod różnych znaków zodiaku będą w zupełnie inny sposób radzić z lękiem i niepokojem? Zobaczmy, co mówi na ten temat astrologia.

Baran charakteryzuje się wysokim poziomem energii, zatem ruch i aktywność fizyczna będą dla niego najlepszym remedium na stres. Baran powinien się spocić, aby poczuć odprężenie – jogging, wizyta na siłowni czy lekcja sztuk walki zaangażuje go całościowo, więc sprawi, że zapomni o problemach.

Byk jest znakiem zodiaku, który wybitnie ceni sobie wygodę i spokój – to zasługa planety Wenus, która jest jego patronką. W chwilach zwiększonego napięcia Byk powinien zapewnić sobie chwilę tylko dla siebie – najlepiej przy dobrym jedzeniu, w kąpieli przy olejkach eterycznych czy na sesji masażu.

Bliźniętami rządzi żywioł powietrza, a ich patronem jest Merkury – planeta wpływająca na obszary komunikacji i intelektu. W chwilach niepokoju Bliźnięta mają tendencję do analizowania i rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze, co często prowadzi do zguby. Astrolodzy polecają osobom spod znaku Bliźniąt prowadzenie dziennika, który uwolni ich od nadmiaru myśli.

Osoby spod znaku Raka są wyjątkowo emocjonalne i wrażliwe – często mają tendencję brania rzeczy zbyt osobiście, nie radzą sobie również w sytuacjach konfliktowych. Rakom pomoże dystans i chwila ciszy na łonie natury. Aby zregenerować zszargane nerwy powinny udać się do domku na wieś, posiedzieć w samotności nad brzegiem jeziora, czy udać się na samotny, kontemplacyjny spacer.

Lew to urodzony showman – lubi być panem sytuacji i otoczenia. Stresuje go sytuacja braku zainteresowania ze strony innych – osoby spod znaku Lwa mogą wówczas poczuć się niedoceniane i niewidoczne. Paradoksalnie Lew wątpi w swoją wartość – a jej potwierdzenie znajduje w uznaniu na zewnątrz. Jego atutem i sposobem na poradzenie sobie z trudnościami będzie zabawa i poczucie humoru. W chwilach napięcia dobrze zrobi mu spotkanie towarzyskie, podczas którego będzie mógł „grać pierwsze skrzypce”.

Panny to krytyczne i wymagające perfekcjonistki, które najbardziej boją się chaosu i utraty kontroli. Panna, podobnie jak osoby spod znaku Raka przejawiają tendencję do nadmiernego zamartwiania się – zwłaszcza w obszarze zawodowym. Boją się, że nie będą wystarczające dobre, a ich praca nie będzie doceniona. W takich chwilach Pannie dobrze zrobi odrobina dystansu – obejrzenie komedii, ugotowanie czegoś, przesadzenie kwiatów czy porządki w szafach przy dobrej muzyce.

Waga – dyplomatka, estetka i artystka, która lubi błyszczeć w towarzystwie, źle natomiast znosi konflikty relacyjne. Największym źródłem stresu dla osób spod znaku Wagi są kłótnie z bliskimi i poczucie odizolowania. W chwili stresu odradza się Wagom spędzanie czasu w samotności – to co może polepszyć ich samopoczucie, to kreatywne spotkanie w grupie podobnych osób – np. warsztaty rękodzieła, kreatywnego pisania czy wspólne spotkanie w galerii sztuki. Wszystko, co nakarmi Wagę wizualnie i artystycznie będzie dla niej dobre i odprężające.

Skorpion boi się, że ktoś mógłby go zdominować, albo zamknąć w „ciasnej klatce”. Nie lubi sytuacji, gdy rzeczywistość wydaje się zbyt przyziemna, przerażają go też zbyt ekstrawertyczne osoby. Skorpion lubi tajemnice i często myśli o sensie istnienia – niestety przez to często doświadcza sytuacji lęku. Najlepszym rozwiązaniem dla osób o typie Skorpiona będzie szukanie równowagi poprzez medytację. Chodzi o to, aby odnaleźć w sobie poczucie wewnętrznego spokoju i bezpieczeństwa.

Strzelec – włóczykij, podróżnik, włóczęga. Najchętniej wędrowałby przez świat z piosenką na ustach, zawierając po drodze nowe, intrygujące znajomości. Kiedy życie wydaje mu się zbyt nudne i szare, często popada w stany przygnębienia. Wtedy osobom spod znaku Strzelca dobrze zrobi wycieczka – choćby krótka za miasto – lub wizyta w nowym miejscu. Sprawdzą się restauracje z kuchnią egzotyczna albo udział w spotkaniu autorskim z jakimś ciekawych podróżnikiem.

Koziorożec lubi mieć poczucie władzy i kontroli. Świetnie odnajduje się w sztywnych strukturach takich jak korporacje czy służba publiczna. To zasługa planety Saturn, która włada tym konkretnym znakiem zodiaku. Koziorożce niechętnie pozwalają sobie na chwile beztroskiej zabawy. Dostęp do przyjemności mogą uzyskać jedynie przy ciężkiej pracy – dopiero gdy włożą w coś dużo wysiłku mają poczucie, że zasłużyły na nagrodę. Jak zatem mogą odprężyć się w chwilach napięcia? Nasza podpowiedź – góry! Obcowanie z majestatycznym pejzażem i potęgą gór przyniosą wytchnienie. Wysiłkowa wspinaczka zaś spełni ambicje każdego Koziorożca.

Wodnikiem rządzi Neptun, a więc planeta kojarzona z duchowością, fantazją i mistycyzmem. Nic dziwnego, że osoby spod znaku Wodnika często popadają w stan nadmiernej refleksji – zamiast skupić się na rzeczywistym „tu i teraz” odpływają w świat marzeń albo filozofii. Gdy Wodnik poczuje się zbyt uziemiony, remedium dla niego będzie samotny spacer po lesie, czytanie czy zgłębianie nowej nauki. Wszystko, co będzie stymulujące i karmiące wyobraźnię sprawi, że znajdzie odprężenie i spokój.

Astrolodzy uważają, że osoby spod znaku Ryb są najbardziej uduchowionymi z całego zodiaku. Stresuje je natłok obowiązków i spraw przyziemnych, które nie posiadają istotnej głębi. Ryby lubią kontemplować i zagłębiać się w różne filozofie, często popadają przy tym w nadmierna emocjonalność. Paradoksalnie, w chwilach dużego stresu to, co im pomoże to… masaż stóp. Zwrócenie uwagi na stopy pozwoli każdej Rybie „stanąć mocno na nogach”, ale również da ogrom przyjemność i radości z dotyku.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło:  Zwierciadlo.pl

One thought on “Horoskop a stres. Remedium na lęk jest zależny od planet

Dodaj komentarz