fbpx

Która z kobiet na obrazku jest matką? Zadanie, które sprawia wiele problemów

Oto ciekawy test! Z pozoru prosty obrazek, który przedstawia dwie kobiety i dziecko może jednak sprawić trochę problemów. Chodzi w nim o to, żeby odgadnąć, która z kobiet jest matką chłopca. Sprawdź, czy uda ci się wytypować właściwą osobę!

Aby wybrać prawidłową odpowiedź, należy dokładnie przeanalizować wszystkie szczegóły znajdujące się na obrazku.

Większość osób bierze pod uwagę mimikę, inni próbują wskazać wiek bohaterek, są też tacy, którzy próbują interpretować ich postawę. Twórcy łamigłówki twierdzą, że większość wybiera błędną opcję.

A zatem która z kobiet twoim zdaniem  jest mamą chłopca?

Jeśli wybrałeś kobietę po prawej stronie – odpowiedziałeś podobnie jak 70 procent pytanych – błędnie.

Matką siedzącego na podłodze chłopca jest kobieta po lewej stronie, wybierana przez zaledwie 30 proc. odpowiadających. Dlaczego? Chodzi o postawę jej ciała – kobieta siedzi ze skrzyżowanymi nogami, które są skierowane w stronę dziecka. Jej synek również usiadł tak, że będąc na podłodze, ma mamę w zasięgu swojego wzroku. Postawie kobiety przypisuje się wzmożoną czujność – w każdej chwili może wstać i pomóc chłopcu.

Kobieta siedząca po prawej stronie wydaje się bardziej obojętna i zdystansowana. Jej plecy i nogi są proste. Dziecko nie budzi w niej większych emocji. Wygląda raczej jak nauczycielka lub babcia.

 

Źródło: parenting.pl

One thought on “Która z kobiet na obrazku jest matką? Zadanie, które sprawia wiele problemów

Dodaj komentarz