fbpx

Historia jak z filmu o psie Lassie. Ratownicy oniemiali!

Mężczyzna ze stanu Nevada w USA zawdzięcza swoje życie inteligencji swojego psa rasy border collie, który – tak jak legendarny pies Lassie – doprowadził do niego ratowników.

Mężczyzna spadł 21 metrów w dół stromego zbocza w lesie Tahoe, łamiąc biodro i kilka żeber. Następnego dnia udało mu się doczołgać do stanowiska, z którego mógł wezwać pomoc, ale nie potrafił dokładnie określić gdzie jest.

Zespół ratunkowy Search and Rescue namierzył lokalizację jego ostatniego telefonu, jednak przyjaciel ofiary doradził dodatkowo ratownikom, aby “szukali Saula”.

Kim jest Saul?

Kiedy ratownicy przeszukiwali rozległy teren w poszukiwaniu mężczyzny, przybiegł do nich czarno-biały border collie, który uporczywie podskakiwał i kręcił się w kółko. Saul przez blisko 200 metrów próbowal poprowadzić ratowników przez las,  i tak jak osławiony pies Lassie, doprowadził ich do swojego właściciela. Podbiegał do przodu kilkanaście metrów, po czym zawracał i upewniał się, że ekipa idzie za nim. Jeden z wolontariuszy powiedział przez radio: –Hej, myślę, że ten pies próbuje nas gdzieś zaprowadzić…

Na początku nie dowierzaliśmy w to co się stało, bo brzmiało to jak historia z filmu –powiedział Sgt. Dennis Haack z Biura Poszukiwań i Ratownictwa Szeryfa Hrabstwa Nevada. -Kiedy ekipa wróciła i opisała nam całą historię, wynikało z niej, że pies faktycznie doprowadził ratowników do ofiary.

Zespół wysłał na miejsce zdarzenia helikopter, aby przetransportować mężczyznę w bezpieczne miejsce. Saul został zabrany do pobliskiego miasta Grass Valley, gdzie otrzymał zasłużony psi obiad i mnóstwo smakołyków, a jego właściciel trafił do szpitala, gdzie poddaje się leczeniu. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Źródło: Good News Network

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

One thought on “Historia jak z filmu o psie Lassie. Ratownicy oniemiali!

  • 31 lipca 2022 at 17:04
    Permalink

    “Jeden z wolontariuszy powiedział przez radio: –Hej, myślę, że ten pies próbuje nas gdzieś zaprowadzić…”

    Wolontariusz był zdecydowanie głupszy od psa.

    Reply

Dodaj komentarz