fbpx

Zmieniła życie w wieku 71 lat. Dziś wygląda na 20 lat mniej

Cierpiała na nadciśnienie i bolesny artretyzm, kiepska kondycja zaś uniemożliwiała wchodzenie po schodach. Zamiast się poddać, 70-letnia Joan MacDonald postanowiła zawalczyć o własne zdrowie, zmieniając dotychczasowe życie o 180 stopni. Dziś ma 1,5 mln fanów na Instagramie.

 

Jeszcze pięć lat temu jej życie wyglądało tak jak życie milionów schorowanych Amerykanów. Joan MacDonald skarżyła się na permanentne zmęczenie i ból kończyn. Dokuczał jej artretyzm, a lekarz alarmował, że ciśnienie wciąż jest zbyt wysokie. Kiedy Joan rozważała zwiększenie dawki leków, odwiedziła ją córka Michelle – trenerka fitnessu.

-Córka dała mi ultimatum, żebym zrobiła coś z moim życiem. Pomyślałam, że teraz albo nigdy – wyznała Joan. Dzięki własnej dyscyplinie i regularności 71-letnia kobieta nie musiała długo czekać na zdumiewające efekty. Aby zwiększyć szanse na sukces, Joan zmieniła dietę na zdrową i lekkostrawną, zaczęła chodzić na siłownię kilka razy w tygodniu. Po pierwszym miesiącu ważyła 4,5 kg mniej. Po paru miesiącach zredukowała leki na nadciśnienie o połowę. Łącznie schudła ponad 27 kg, a tkankę tłuszczową zastąpiły wyrzeźbione mięśnie. Dziś jej ciśnienie jest w normie, poziom cholesterolu się obniżył, a po refluksie żołądkowym nie ma śladu. To nie jedyne benefity z uprawiania sportu. Joan przyznaje, że posiadanie celów daje najlepszą motywację do tego, aby wstać z łóżka z uśmiechem na twarzy.

Chodzę na siłownię pięć dni w tygodniu. Dwa z nich skoncentrowane są na treningach cardio. Podoba mi się ta rutyna, ponieważ daje ci coś, na co możesz czekać

– wyznała.

Aby udokumentować swoje postępy, Joan założyła profil na Instagramie, gdzie zaczęła publikować zdjęcia z niezwykłej metamorfozy. Z dnia na dzień przybywało jej fanek – a pozytywne komentarze zachęcały do dalszej pracy. Dziś, w wieku 75 lat może pochwalić się figurą celebrytki – a jej konto obserwuje już ponad 1,5 mln osób z całego świata. Na prośby fanów publikuje również praktyczne porady na temat utrzymania zdrowia i kondycji – wszystko bezpłatnie. Wystarczy odwiedzić i polubić jej profil na Instagramie. Jej przykład udowadnia, że na wielkie zmiany nigdy nie jest zbyt późno – a każdy krok popycha naprzód. Jak wam się podoba?

View this post on Instagram

A post shared by Joan MacDonald (@trainwithjoan)

 

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz