fbpx

Podczas pandemii nie wprowadzili żadnych obostrzeń. Teraz wygrali ranking najlepszego celu podróży

Należąca do Tanzanii wyspa Zanzibar znalazła się na pierwszym miejscu opublikowanego przez magazyn „Travellers Worldwide” rankingu. 

Według turystycznego magazynu wyjątkowa historia Zanzibaru, która łączy ze sobą wpływy ludów suahili, arabskie, indyjskie i portugalskie, sprawia, że wyspa jest pierwszorzędnym miejscem do spędzenia urlopu w 2023 r.

Wybierz się na spacer po Stone Town, gdzie możesz zobaczyć historyczne budynki lub zgubić się wśród starożytnych ścieżek. Możesz także spędzić kilka nocy po drugiej stronie wyspy, w miejscach takich jak Paje Beach, pełnych kurortów i restauracji. A na plażach zawsze możesz liczyć na ciekawe wydarzenia i imprezy — czytamy w magazynie.

W rozmowie z portalem „The Citizen” Fatma Khamis, sekretarz ministerstwa turystyki, podkreśliła, że wyspa nigdy nie została zablokowana w czasie pandemii, co otworzyło jej szerokie perspektywy rozwoju.

Wraz z rozwojem infrastruktury i promocjami staliśmy się całoroczną lokalizacją urlopową – powiedziała. Ludzie wiedzieli bowiem, że tam znienacka nie zaatakują rządowe obostrzenia wprowadzane pod pretekstem walki z koronawirusem.

Dodała ponadto, że baza noclegowa wyspy w najbliższym czasie wzrośnie o 3 tys. łóżek, które mogą zapewnić noclegi do 6 tys. gości jednocześnie. Umożliwią to nowe hotele, otwarte w ciągu ostatnich dwóch lat.

Aby skuteczniej koordynować sytuację, Ministerstwo Turystyki planuje już w pierwszym kwartale 2023 r. uruchomić cyfrowy program, który umożliwi rejestrowanie dokładnej liczby odwiedzających Zanzibar w czasie rzeczywistym. Kolejną inwestycją mającą posłużyć branży turystycznej jest gruntowna przebudowa lotniska. 5 stycznia 2023 roku władze podpisały warty 230 milionów dolarów kontrakt na przebudowę, żeby podnieść status lotniska Pemba do poziomu międzynarodowego.

Lotnisko Pemba, zaprojektowane do obsługi 45 tys. pasażerów rocznie, obecnie obsługuje już 110 tys. Po ukończeniu inwestycji w 2025 roku nowe lotnisko będzie mogło obsłużyć do 750 tys. pasażerów rocznie, przyjmując również bardzo duże samoloty.

 

Źródło: nczas.com

Dodaj komentarz