fbpx

W tym sklepie kupisz “za darmo”. Jak to możliwe?

W Amsterdamie (Holandia) otwarto sklep, który różni się od innych. Zakupy można w nim zrobić… za darmo. To forma pomocy dla osób w trudnej sytuacji finansowej.

 

Jak się okazuje rosnące ceny żywności dają się we znaki nie tylko w Polsce. Z podobnym problemem borykają się również Niderlandy. To właśnie tam pojawiała się wartościowa inicjatywa. Otwarto tam tzw Fris Supermarket

– Oferujemy ludziom opcję pozwalającą stanąć na własnych nogach po ośmiu miesiącach – mówił w programie “Hart van Nederland”  jego założyciel – Abdelhamid Idrissi.

Sklep działa już od kilku dni. Na razie dostęp do niego zapewniono 80 rodzinom znajdującym się w kryzysie finansowym.

We Fris jest wszystko to, co niezbędne do życia – produkty spożywcze z długim terminem ważności, warzywa, owoce, artykuły higieniczne. W ocenie założyciela te ostatnie są wyjątkowo drogie i przez to wiele nastolatek z ubogich rodzin nie może pozwolić sobie na kupno podpasek czy tamponów.

Jeden z odwiedzających go podkreślił, że trudno związać mu koniec z końcem. – Mam rodzinę z dwójką dzieci. Czasami jest mi ciężko. Mam też długi i wszystko jest drogie. Nie jestem w stanie pokryć codziennych kosztów utrzymania – opowiadał, dodając – Idrissi jest zawsze gotowy. Robi dla nas wszystko.

Na otwarciu społecznego supermarketu obecna była burmistrz Amsterdamu Femke Halsema. Wręczyła pierwszą torbę na zakupy jednej z rodzin. – Można tu przychodzić ze swoimi problemami. Oferowane są różne formy pomocy, takie jak przy spłacie długów lub w nauce – podkreśliła.

W ostatnich latach Abdelhamid Idrissi podjął kilka działań na rzecz osób znajdujących się w trudnej sytuacji. Jego fundacja Studiezalen oferuje dzieciom przestrzeń do odrabiania lekcji, a rodzice i opiekunowie mogą spotkać się na filiżance kawy oraz uzyskać poradę czy wsparcie.

 

Źródło: polsatnews.pl

Foto: pixabay

One thought on “W tym sklepie kupisz “za darmo”. Jak to możliwe?

Dodaj komentarz