fbpx

69-latka zdała prawo jazdy za 960 podejściem. Znana marka podarowała jej nowe auto

Cha Sa-soon przez wiele lat pragnęła mieć prawo jazdy. Nie ustępowała w swoich próbach zdobycia licencji, podchodząc do egzaminu aż 960 razy. Gdy w końcu zdała egzamin, instruktorzy jazdy przyznali, że odczuli wielką ulgę. „Czuliśmy, jakby ogromny ciężar spadł z naszych pleców”.

69-letnia Cha Sa-soon z Korei Południowej była niezwykle zdeterminowana, by zdobyć uprawnienia do kierowania samochodem. Rozpoczęła swoją walkę o prawo jazdy od testu pisemnego w kwietniu 2005 roku i mimo wielu niepowodzeń, nie poddała się. Próby zdania egzaminu praktycznego trwały kolejne lata, a Cha starała się o uprawnienia do jazdy przez pięć dni w tygodniu. Ostatecznie, po 960 próbach, udało jej się zdać egzamin i uzyskać wymarzone prawo jazdy. Koszt, jaki poniosła, wyniósł 11 tysięcy funtów.

Podchodziliśmy do egzaminu 960 razy. „Czuliśmy, jakby ogromny ciężar spadł z naszych pleców”

Cha Sa-soon była determinowana w zdobyciu uprawnień do prowadzenia samochodu, ponieważ liczyła na to, że pomoże jej to w sprzedaży warzyw. Kobieta nie poddawała się pomimo 960 nieudanych prób i wydanych 11 tysięcy funtów na egzaminy. Instruktor z Jeonbuk Driving School przyznał, że po otrzymaniu prawa jazdy przez Cha Sa-soon, cała ekipa poczuła ulgę i świętowała razem z nią, wręczając jej kwiaty.

„Czuliśmy, jakby ogromny ciężar spadł z naszych pleców. Nie mieliśmy odwagi powiedzieć jej, żeby to rzuciła, ponieważ ciągle się pojawiała”.

Dzięki swojej niezwykłej determinacji i historii Cha Sa-soon stała się bardzo popularną postacią w Korei Południowej. Została nazwana narodową bohaterką, a jej historia była szeroko omawiana w mediach. W końcu zainteresowała się nią firma motoryzacyjna Hyundai i zaprosiła ją do wystąpienia w jednej z ich reklam. Co więcej, w uznaniu dla jej osiągnięć i determinacji, firma podarowała jej nowy samochód o wartości około 11 640 funtów.

O historii Cha Sa-soon przypomniano na portalu Reddit. Post spotkał się ze sporym zainteresowaniem

Choć historia determinacji kobiety w próbach zdania prawa jazdy sięga 15 lat, ostatnio pojawiła się ponownie na Reddicie, gdzie stała się ponownie popularna, a jej determinacja i wytrwałość zachwyciły użytkowników.

„W tym momencie trzeba się zastanowić, czy zdała, ponieważ zrozumiała materiał, czy też był to przypadek” – skomentował jeden z użytkownimów portalu.

Źródło: reddit.com

Dodaj komentarz