fbpx

Mężczyzna uratował dziecko, które zadławiło się cukierkiem

Zdarzenie miało miejsce w mieście Diyarbakir w Turcji. Pięcioletni chłopiec, który zadławił się cukierkiem, został uratowany dzięki chwytowi Heimlicha. Wykonał go jubiler Yusuf Celik.

Yusuf Celik, który prowadzi swój sklep jubilerski na Gürsel Sokak w centralnej dzielnicy Bağlar, zauważył, że pięcioletni chłopiec, który wcześniej był na zakupach ze swoją matką, dusi się.

Jego matka wpadła w panikę i prosiła o pomoc osoby w pobliżu, Çelik wykonał manewr Heimlicha, aby usunąć cukierek, który dostał się do tchawicy dziecka.

Manewr Heimlicha, znany również jako abdominalny manewr uciskowy, jest techniką pierwszej pomocy stosowaną w przypadkach, gdy osoba się zadławi, a drogi oddechowe są zablokowane. Ta szybka, skuteczna interwencja może uratować życie, jak to było w przypadku tego pięciolatka.

Dzięki szybkiemu myśleniu i działaniu Celika udało się uniknąć tragedii. Chłopiec odzyskał oddech i zdrowie, a jego rodzina jest wdzięczna za bohaterską reakcję jubilera.

Historia ta przypomina o tym, że warto znać podstawowe techniki ratunkowe i być gotowym do podjęcia działania, kiedy tylko zajdzie potrzeba.

Dodaj komentarz