fbpx

79-latka z Tarnowa została Mistrzynią Świata Masters w Biegach Górskich 2023

Barbara Prymakowska, 79-letnia tarnowianka, kontynuuje błyskotliwą formę sportową, zdobywając tytuł Mistrzyni Świata. Triumf odniosła podczas Mistrzostw Świata Masters w Biegach Górskich 2023, które miały miejsce w Portugalii w dniach 15-17 września.
Forma Prymakowskiej robi wrażenie!

Zaledwie miesiąc wcześniej, zdobyła złoty medal na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce Masters w Łodzi. Mieszkańcy Tarnowa już wiedzą, że Prymakowska ma w zwyczaju stawianie sobie ambitnych celów. Tym razem postanowiła wziąć udział w zawodach Madeira Calheta Mistrzostwa Świata Masters w Biegach Górskich 2023.

Wystartowała w kategorii wiekowej 75-79 lat. Miała do przebycia ponad 10 kilometrów, przeważnie pod górę. Trasa miała swoje wyzwania, takie jak koleiny czy błotniste odcinki, ale Prymakowska, pełna energii, finiszowała po niespełna dwóch godzinach.

– W czasie zawodów były emocje, ale na mecie panowała czysta radość. Cieszę się, że zdrowa i w dobrej formie mogłam ten bieg ukończyć – mówi Prymakowska.

Złoty medal dla tarnowianki

Podczas ceremonii dekoracji na Mistrzostwach Świata Masters w Biegach Górskich 2023, Prymakowska, ubrana w biało-czerwone barwy, śpiewała z dumą nasz hymn narodowy.

– Zawsze czuję się wzruszona w takich chwilach, zwłaszcza będąc za granicą. Tym razem postanowiłam śpiewać chociaż jedną zwrotkę – mówi Prymakowska.

Swoje zwycięstwo i medal dedykowała swojemu psu, który niedawno zmarł.

“Przez 10 lat dawał mi niekończącą się miłość. Jego obecność zawsze sprawiała, że czułam się kochana” — podzieliła się na Facebooku.

Sezon biegowy dla Prymakowskiej nie jest jeszcze zakończony. Planuje jeszcze kilka startów do końca roku. Gdzie wystartuje następnym razem? Tego nie ujawniła.

Dodaj komentarz