fbpx

Ewa Swoboda pobiegła najszybciej na świecie

Ewa Swoboda ponownie osiągnęła sukces! W trakcie zawodów Orlen Copernicus Cup w Toruniu, ta wybitna polska sprinterka osiągnęła czas 7,01 sekundy na dystansie 60 metrów, ustanawiając tym samym światowy rekord roku oraz pobijając rekord zawodów.

Swoboda, która jest jedną z czołowych sprinterek w Polsce, rokrocznie potwierdza swój niesamowity talent, utrzymując pozycję w światowej elicie. Tym bardziej w obecnym, olimpijskim roku, jej forma wydaje się niezachwiana.

Ogromna siła

26-letnia Swoboda przystąpiła do biegu we wtorek z wyraźną swobodą, nie pozwalając na zakłócenie koncentracji nawet przez powtórzone procedury startowe. Jej występ był znakomity, a prezentowana forma — imponująca. Osiągnięty czas 7,01 sekundy jest nie tylko najlepszym wynikiem na świecie w bieżącym roku, ale także nowym rekordem zawodów Orlen Copernicus Cup, co naturalnie przyniosło jej zwycięstwo.

Rekord Polski Ewy Swobody, ustanowiony w Toruniu w 2022 roku, to 6,99 sekundy.

— Jestem bardzo zadowolona. Forma rośnie. Poczułam we wtorek wielki spokój w blokach startowych. Dziękuję publiczności za ciszę, bo to wyraz szacunku do nas — powiedziała Swoboda.

Na drugim miejscu znalazła się Zaynab Dosso z Włoch (7,02), a na trzecim Jamajka Shashalee Forbes (7,13). Pozostałe polskie sprinterki nie były w stanie dotrzymać kroku liderce. Kryścina Cimanouska, reprezentująca Polskę, zajęła siódme miejsce (7,26), a tuż za nią Magdalena Stefanowicz (7,28).

Zawody Orlen Copernicus Cup są częścią Gold Series prestiżowego cyklu World Athletics Indoor Tour.

Dodaj komentarz