fbpx

Polski kurort wśród stu najlepszych plaż świata

Plaża w Sopocie została uznana za jedną ze stu najwspanialszych plaż na świecie w prestiżowym zestawieniu Golden Beach Awards. W tym roku na czele listy, przyznawanej przez portal beach atlas, znalazło się malownicze miejsce na wyspie Bora Bora, zdobywając uznanie za swoją piękno i atrakcyjność na mediach społecznościowych.

Twórcy rankingu, w tym eksperci turystyczni oraz osoby wpływowe w branży podróżniczej z różnych stron świata, w tym z Polski, przy wyborze najlepszych plaż kierowali się wieloma aspektami. Nie tylko piękno krajobrazu było decydujące, ale również znaczenie miejsca dla lokalnej społeczności, naturalna różnorodność oraz oferowane atrakcje.

Na szczycie listy znalazła się egzotyczna plaża na Bora Bora, którą twórcy rankingu opisali jako raj dla instagramerów, mimo że może być kosztowny. Drugie miejsce przypadło Boulders Beach w Południowej Afryce, znanym z kolonii pingwinów, a trzecie — Waikiki Beach na Hawajach, które zachwyca opowieściami o kulturze i historii miejscowych społeczności.

Golden Beach Awards. Pierwsza dwudziestka

 1. Bora Bora (Polinezja Francuska)
 2. Boulders Beach (Republika Południowej Afryki)
 3. Waikiki Beach (Hawaje, USA)
 4. Copacabana (Brazylia)
 5. Maya Bay (Tajlandia)
 6. Black Sand Beach (Islandia)
 7. Glass Beach (Kalifornia, USA)
 8. JBR Beach (Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie)
 9. Skeleton Coast (Namibia)
 10. Omaha Beach (Francja)
 11. Whitehaven Beach (Australia)
 12. Pattaya Beach (Tajlandia)
 13. Cap d’Agde (Francja)
 14. Jezioro Czterech Kantonów (Szwajcaria)
 15. Barceloneta (Hiszpania)
 16. Bondi Beach (Australia)
 17. Source d’Argent (Seszele)
 18. Playa d’en Bossa (Hiszpania)
 19. Elia Beach (Mykonos, Grecja)
 20. Playa del Amor (Meksyk)

Sopot, z jego tętniącymi życiem plażami i najdłuższym w Europie drewnianym molo, które oferuje niezapomniane widoki na Morze Bałtyckie, zasłużenie znalazł się na liście, zajmując 85. miejsce. W rankingu pojawiły się też inne europejskie plaże, takie jak Lanżeron w Odessie czy Słoneczny Brzeg w Bułgarii, co pokazuje różnorodność i bogactwo plaż na naszym kontynencie.

Dodaj komentarz