fbpx

Szczecinianie wygrali międzynarodowy festiwal

Zespół Pieśni i Tańca Szczecinianie zdobył pierwsze miejsce na XXVI Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Dzieci i Młodzieży „WE WERE AND WE’LL STILL BE” w Sighetu Marmatiei w Rumunii. To prestiżowe wyróżnienie jest kolejnym międzynarodowym sukcesem zespołu, który zasługuje na miano Honorowego Ambasadora Miasta Szczecin.

W festiwalu wzięły udział dziesiątki zespołów z Rumunii oraz innych krajów Europy, prezentując różnorodne tradycje i kultury. Mimo silnej konkurencji ZPiT Szczecinianie zdołał zachwycić jury swoim profesjonalizmem i pasją, co zapewniło im najwyższe miejsce na podium.

“To kolejny, międzynarodowy sukces ZPiT Szczecinianie, Honorowego Ambasadora Miasta Szczecin. Wszystkim reprezentującym nasz Region i Miasto Artystom serdecznie gratulujemy. W naszych działaniach wspiera nas Pomorze Zachodnie”  – napisał zespół na swoim profilu na Facebooku.

ZPiT Szczecinianie, który działa od wielu lat, jest znany z promowania polskiej kultury ludowej na całym świecie. Ich występy charakteryzują się wysokim poziomem artystycznym, bogatymi strojami i dynamicznymi choreografiami, które w doskonały sposób odzwierciedlają polskie dziedzictwo.

Sukces na festiwalu w Sighetu Marmatiei to dowód na to, że ciężka praca i oddanie członków zespołu przynoszą owoce. Dzięki wsparciu Pomorza Zachodniego, zespół może kontynuować swoją misję i dalej reprezentować Polskę na międzynarodowych scenach.

Gratulacje dla ZPiT Szczecinianie za ich wybitne osiągnięcie i życzenia dalszych sukcesów w przyszłości!

Dodaj komentarz