fbpx

Bohaterski ratunek podczas ulewy – wyniósł kobietę na rękach

Podczas gwałtownego deszczu w Zamościu, w samochodzie utknęła kobieta. Woda szybko wlewała się do środka. Pomimo trudnych warunków pogodowych, na ratunek pospieszył jej policjant z zamojskiej komendy. Film z bohaterskiej akcji szybko rozprzestrzenił się w internecie.

W czwartek po południu nad Zamość nadciągnęła potężna ulewa. Wiele piwnic, podwórek i garaży zostało zalanych, a woda wdarła się również na ulice miasta. Około godziny 18:15 dyżurny komendy w Zamościu otrzymał zgłoszenie o samochodach, które utknęły na ul. Sikorskiego. Jednym z nich była kobieta.

— Dyżurny natychmiast skierował tam policjantów wydziału patrolowo-interwencyjnego naszej komendy. Jeden z nich – starszy posterunkowy Adam Lubaś podbiegł do samochodu, otworzył drzwi i wziął na ręce kobietę, która była przerażona i bezpiecznie zaniósł do radiowozu — relacjonowała asp. szt. Dorota Krukowska-Bubiło, oficer prasowy zamojskiej policji, w rozmowie z Polsat News. Dodała, że w samochodzie był także pies, który również został uratowany.

Policjant uratował kobietę w Zamościu

Pomoc nadeszła w samą porę – woda w samochodzie wciąż się podnosiła, a 23-latka zaczynała panikować. Sytuacja była trudna, ponieważ funkcjonariusz musiał poruszać się w wodzie po kolana. Nagranie z bohaterskiej akcji zostało opublikowane na stronie internetowej polskiej policji.

Źródło: zamosc.policja.gov.pl

Dodaj komentarz