fbpx

Naukowa pasja od najmłodszych lat

Nadwiślański Uniwersytet Dziecięcy to miejsce, w którym najmłodsi mogą poszerzać horyzonty i zdobywać wiedzę z różnych dziedzin. Mali studenci mogą zgłębiać tajniki biologii, archeologii, fizyki, chemii, etnologii, medycyny lub inżynierii.

  • Stworzyłyśmy tę inicjatywę, żeby dać dzieciom możliwość uczenia się od naukowców, ekspertów i specjalistów z różnorodnych dziedzin. Szczególnie zależy nam na zapraszaniu osób reprezentujących te dziedziny, które w szkole są mało obecne i zaczyna się o nich mówić dopiero po wielu latach nauki – podkreślała Ewa Rdzanek, animatorka kultury, pedagog i współzałożycielka Nadwiślańskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Zajęcia na Uniwersytecie mają charakter głównie praktyczny. Dzieci biorą udział w wielu ciekawych eksperymentach, a wiedzę zdobywają przez doświadczenie. Jeden ze studentów Uniwersytetu, siedmioletni Dominik Krauz, opowiadał o zajęciach z fizyki.

2

Dominik Krauz i Ewa Rdzanek foto: PR24/JW

– Mieliśmy prowadzić prąd pomiędzy cytrynami. Łączyliśmy cytryny kabelkami. Wprowadzaliśmy tam diodę i miała się zaświecić. Jeszcze nie wiem co chcę robić w przyszłości, ale bardzo bym chciał zostać lekarzem – powiedział Gość PR 24, Dominik Krauz.

Zajęcia odbywają się w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie, w terenie lub w zaprzyjaźnionych instytucjach. Więcej informacji o Nadwiślańskim Uniwersytecie można uzyskać na stronie www.naud.edu.pl.

 

Źródło: http://www.polskieradio.pl/130/2787/Artykul/1023509,Naukowa-pasja-od-najmlodszych-lat

 

Dodaj komentarz